ساعت: ۱۳:۰۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۱/۹ شناسه خبر: 14126

در حالی که به پوشش و حجاب در اسلام بسیار توصیه شده‌است و سفارش مسئولان و بزرگان نظام بر رعایت حجاب اسلامی همواره وجود داشته‌است یکی از مراکز وزارت ارشاد در اقدامی عجیب به کارمندان خود دستور داد بدون چادر در محل کار حاضر شوند.

به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از فارس،چندی قبل در زیر مجموعه وزارت ارشاد شاهد اقدامی عجیب بودیم که شاید اگر در یک کشور غیر اسلامی هم این عمل دیده می‌شد، بر خلاف مباحث آزادی بود.

چند وقت قبل خبر برگزار نشدن نمایشگاه‌های کتاب و مطبوعات و تاخیر‌های بدون دلیل آنها از یک طرف و بعد شنیدن اخباری مبنی بر رانت‌های میلیاردی در این وزارتخانه و مجوز توزیع آلبوم‌های برخی خوانندگان خبرهایی بودند که موجب تعجب و حیرت اقشار جامعه شد.

شاید کارت زرد مجلس هم در یک روز قبل از برگزار شدن گردهمایی هنرمندان به وزیر ارشاد به خاطر چنین رفتارهایی بود.

طبق خبرهایی که به ما رسید ماجرای وزارت ارشاد ادامه پیدا کرد تا به اینجا رسید که در یکی از موسسات زیر مجموعه وزارت ارشاد که فعالیت‌های هنری این ارگان را انجام می‌دهد آنگونه که کارمندان این سازمان می‌گویند، بعد از برگزاری مراسم تودیع و معارفه ریاست جدید، به کارمندان زن دستور داده شده است تا بدون چادر سر کار حاضر شوند و از لباس فرم استفاده کنند.

بی شک انتظاری که از وزارت ارشاد و نهادهای مرتبط با آن وجود دارد این است که این وزارتخانه خود باید ترویج و اشاعه‌کننده حجاب همراه با فرهنگ ناب اسلامی ابتدا در محیط سازمانی خود و بعد در سطح جامعه باشد نه اینکه به این شکل دستور برداشتن چادر را به کارمندان خود بدهد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده