ساعت: ۱۰:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۹/۲۴ شناسه خبر: 40695

سید مسعود طباطبایی که از قهرمانان دوچرخه سواری است و تاکنون با دوچرخه به شهرهای مختلف کشور و برخی کشورهای خارجی سفر کرده است؛ به دعوت رکاب زنان آسمان سمنگان به سیرجان آمد.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی  “سیرجان خبر” سید مسعود طباطبایی که از قهرمانان دوچرخه سواری است و تاکنون با دوچرخه به شهرهای مختلف کشور و برخی کشورهای خارجی سفر کرده است به دعوت رکاب زنان آسمان سمنگان به سیرجان آمد.

وی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: پیاده روی های تهران تا قم در سال ۱۳۸۲، قم تا کربلا در سال 1383، تهران تا مشهد درسال ۱۳۸۳ایران _ ترکیه در سال ۱۳۸۴بصورت انفرادی و گروهی را با پای پیاده پیموده است.

سید مسعود طباطبایی در ادامه افزود: پس از بازگشت از سفر ایتالیا و آلمان طرح یادمان حماسه سازان تاریخ ساز را از روز کورش هخامنشی تا روز شهید فهمیده به عشق سه رنگ پرچم ایران برگزار کردیم.

پدر سایکل توریست ایران اظهار داشت: سه بار دوچرخه سواری استان های ایران با هدف کاشت درخت در یادمان شهدای گمنام، خلبانان شهید و مراکز تاریخی برگزار شده است که دور اول رنگ قرمز به معنای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دور دوم رنگ سبز به معنای حفظ منابع ملی، طبیعی، تاریخی و زیست محیطی و دور سوم رنگ سفید به معنای پیام صلح و دوستی اقوام ایرانی در بین دیگر ملل دنیا است.

وی در ادامه اذعان داشت: از سال ۱۳۸۲ کلیه هزینه های سفر را با فروش خانه، ماشین و … شخصا تامین نموده و هیچگونه کمک مالی، دولتی و یا اسپانسر نداشته ام.

سید مسعود طباطبایی در پایان اظهار داشت: در ادامه سفرم به دعوت رکاب زنان آسمان سمنگان به سیرجان آمده ام تا بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم سیرجان آشنا و نهالی را به یاد حماسه سازان به یادگار کاشته ایم.

لازم بذکر است سید مسعود طباطبایی پدر سایکل توریست ایران از یادگاران 8 سال دفاع مقدس و جانباز 65 درصد است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده