ساعت: ۰۸:۲۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ شناسه خبر: 23829

فیلم هولناک سوزاندن خلبان اردنی به دست داعش در مناطق تحت سیطره این گروه تروریستی به نمایش عمومی گذاشته شده و سی‌دی‌های آن به صورت رایگان بین مردم توزیع کرد.

“سیرجان خبر” تکفیری‌های داعش در ولایت نینوا که منطقه تحت سیطره این گروه محسوب می‌شود با جمع کردن شماری از مردان و کودکان عراقی اقدام به پخش فیلم زنده سوزاندن خلبان جوان اردنی کردند.

در فیلم جدید منتشر شده از سوی داعش که «خرسندی مردم از زنده سوزاندن خلبان اردنی» نام دارد؛ سازندگان آن، صحنه ابتدایی فیلم را با نمایش خیابانی فیلم مربوط به آتش زندن خلبان اردنی آغاز کرده‌اند.

این فیلم هولناک بر تلویزیونی بزرگ در چند نقطه‌ از نینوا، به نمایش عمومی درآمده و مصاحبه‌گر فیلم، نظر مردم، از جمله کودکان را درباره زنده آتش زدن معاذ الکساسبه می‌کند.

مردی دیگر، پادشاه اردن و خلبان مقتول را «سگ» خطاب می‌کند و مرگ خلبان را درس عبرتی برای تمامی کشور‌های حاضر در ائتلاف ضد داعش عنوان می‌کند.

این فیلم هولناک بر پرده‌ای بزرگ در نقطه‌ای از شهر رقه سوریه، مرکز کنونی داعش نیز به نمایش عمومی درآمد و سی‌دی‌های آن به صورت رایگان بین مردم توزیع شد.

گروه تروریستی داعش اعلام کرده با تهدید مخالفان به سرنوشت مشابه خلبان اردنی اعلام کرده‌ که ویدئوی اعدام معاذ الکساسبه را در کوچه و خیابان‌های شهر موصل به نمایش می‌گذارد.

روز ۲۴ دسامبر گذشته که معاذ الکساسبه خلبان اردنی به اسارت گروه تروریستی داعش درآمد، هشتکی در شبکه اجتماعی توئیتر ایجاد شد که از طرفداران این گروه تروریستی می‌خواست تا شیوه اعدام الکساسبه را پیشنهاد دهند.

در این هشتگ از کاربران طرفدار گروه تروریستی داعش خواسته شده بود تا شیوه‌ای برای اعدام الکساسبه پیشنهاد دهند که با شیوه‌های گذشته این گروه برای کشتن افراد یعنی شلیک به سر یا سربریدن تفاوت داشته باشد. گروه داعش به طور معمول از این دو شیوه برای کشتن گروگان‌های خود یا مجازات افراد بعد از محاکمه آن‌ها در مناطق تحت کنترل خود در سوریه و عراق استفاده می‌کند.

برخی از کاربران طرفدار گروه تروریستی داعش پیشنهاداتی را مطرح کرد که بیانگر شدت کینه توزی و بی‌رحمی آنان است. شاید از لابلای نوشته‌ها و پیشنهادهای آن‌ها بتوانیم درک کنیم که چرا گروه تروریستی داعش این خلبان اردنی را در قفس قرار داد و وی را با شیوه‌ای وحشیانه که تنها در کابوس یا فیلم‌های ترسناک هالیودی می‌بینیم، به صورت زنده سوزاند.

یکی از کاربران طرفدار گروه تروریستی داعش پیشنهاد کرد که الکساسبه را کنار دیوار بگذارند و یک گلوله «آر. پی. جی» به صورت او شلیک کنند.

یکی دیگر از این کاربران طرفدار داعش نوشت: پیشنهاد می‌کنم یک تمساح گرسنه را بیاورید، و آن را با خلبان اردنی در یک قفس قرار دهید و سپس از آن فیلم‌برداری کرده و در شبکه اینترنت منتشر کنید.

شخص دیگری سه پیشنهاد را به زبان انگلیسی ارایه داد که شامل «قرار دادن الکساسبه در حفره‌ای مملو از عقرب و مار، ذوب کردن او در اسید یا قطعه قطعه کردن او با تبر» بود. یکی دیگر نیز پیشنهاد داده بود که خلبان اردنی را برای انتقام، روی ذغال داغ بگذارند.

یکی دیگر از کابران طرفدار داعش نیز نوشت: سربریدن دیگر شیوه‌ای قدیمی شده است. باید ایده‌های جدیدی مطرح شود تا داعش برجسته و شاخص باقی بماند.

شاید منظور این باشد دیگر شیوه‌های معمول داعش نظیر سر بریدن، قطع کردن سر با شمشیر یا چاقو یا گلوله به سر از پشت سر یا حتی پرتاب افراد از ارتفاع بالا دیگر مردم را مرعوب نمی‌کند؛ از این رو، آن‌ها بدنبال شیوه اعدام جدیدی بوده‌اند که با آن دنیا را مرعوب کنند و به همین علت نیز خلبان را آتش زده‌اند و از این صحنه فیلم‌برداری کرده و نوار آن را پخش کرده‌اند و چه بسا ممکن است به شیوه‌های بد‌تر دیگری برای ارعاب روی آورند.

در این هشتک ۲۰۰ کاربر نیز به گروه داعش و طرفدارانش به خاطر پیشنهاد شیوه‌های قتل حمله کردند و چه بسا گروه داعش ۳۰ تا ۴۰ پیشنهاد کاربران طرفدار گروه داعش در این هشتک را جمع آوری و بررسی کرده و گزینه آتش زدن خلبان اردنی را انتخاب کرده باشد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده