ساعت: ۲۳:۲۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ شناسه خبر: 49576

رئیس فراکسیون اصناف مجلس با تاکید بر شناسایی فرارمالیاتی دانه درشت‌ها گفت: افرادی هستند که با دو دفترچه کار می‌کنند و از پرداخت مالیات قانونی خود به دور هستند و باید به دنبال آنان باشیم.

به گزارش “سیرجان خبر”شهباز حسن‌پور در حاشیه نشست با مؤدیان مالیاتی سیرجان ضمن تاکید بر شناسایی فرارمالیاتی دانه درشت‌ها اظهار کرد: افرادی هستند که با دو دفترچه کار می‌کنند و از پرداخت مالیات قانونی خود به دور هستند لذا باید به دنبال آنان باشیم و کسبه جزء، خودشان مالالت را با همه مشکلات پرداخت می‌کنند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی افزود: شهرستان سیرجان وفاق و همدلی در پرداخت مالیات دارند و 700 واحد تولیدی و صنعتی کسانی هستند که به موقع مالیات خودشان را می‌پردازند.

وی گفت: استان کرمان و شهرستان سیرجان، 70 درصد مشارکت در خوداظهاری پرداخت مالیات داشتند که بالاترین رقم در کشور است و این یعنی عملکرد مسؤولان مالیاتی استان و شهرستان در راستای تکریم ارباب رجوع بسیار خوب بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان نیز گفت: ما درسطح استان 62 درصد مشارکت مردم را جلب کرده‌ایم که 20 درصد بالاتر از سطح کشوری هستیم و این نشان‌دهنده مشارکت مردم در پرداخت مالیات به‌موقع است.

محمد سلمانی بیان کرد: در سه ماهه نخست امسال 113 میلیارد و 900 میلون تومان مالیات در استان جمع‌آوری شد که از این مبلغ 18 میلیارد و 400 میلیون تومان تحت عنوان عوارض بین شهرداری‌های استان توزیع شد که سهم شهرداری سیرجان 11 میلیارد و 700 میلیون تومان شد.

وی افزود: با هدف طرح تکریم ارباب رجوع و رفع مشکلات مردم و کاهش ایاب و ذهاب به مرکز استان بخشودگی جرائم ارزش افزوده تا سقف 500 میلیون تومان را به معاونت خود در سیرجان و تا 300 میلیون تومان را به کارشناس امور مالیاتی این شهرستان تفویض اختیار کردیم.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده