ساعت: ۰۷:۴۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۹/۹ شناسه خبر: 60891

پروین اباذری، هنرمند ۳۶ ساله شهرستان سیرجان از روستای دارستان در رشته گلیم شیریکی‌پیچ موفق به کسب رتبه برتر در نمایشگاه صنایع دستی غرب آسیا شد.

به گزارش “سیرجان خبر” معاون میراث فرهنگی وهنرهای سنتی کشور با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی صنایع دستی توسط شورای جهانی صنایع دستی، گفت: از منطقه غرب آسیا که شامل ۱۲ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران است، پروین اباذری، هنرمند ۳۶ ساله شهرستان سیرجان از روستای دارستان استان کرمان در رشته گلیم شیریکی‌پیچ موفق به کسب رتبه برتر در این نمایشگاه شد.

محمودیان اظهار کرد: پیش از این سیرجان به‌عنوان شهر جهانی گلیم شیریکی‌ پیچ ثبت شده بود و این موضوع تأثیری بسیار چشم گیر بر توسعه رشته‌های مذکور، اشتغال و هویت‌سازی در این منطقه و سراسر کشور داشته و موجب شده علاقه‌مندی جوانان و زنان به صنایع‌دستی افزایش یابد.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه ازبکستان تامین کننده جوایز این دوره از نمایشگاه مجازی و مسابقه صنایع‌دستی است، خاطرنشان کرد: جایزه ویژه این نمایشگاه و مسابقه، از سوی این کشور در اختیار سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاشکند قرار خواهد گرفت و به زودی به کشور ارسال می شود.

گفتنی است فاطمه شاکری، هنرمند ۲۳ ساله روستای بحیری استان بوشهر در رشته عبابافی موفق به کسب رتبه برتر در نمایشگاه صنایع دستی غرب آسیا شده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده