ساعت: ۱۱:۲۶ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ شناسه خبر: 63086

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حرکت حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از امیرالمومنین علی علیه السلام نشان داد که در هر شرایطی باید از ولایت دفاع کنیم حتی اگر لازم باشد در این راه جان خود را هم تقدیم کنیم.

به گزارش “سیرجان خبر” آیت الله سید احمد خاتمی در جمع عزاداران هیئت دانش آموزی انصار المهدی (عج) شهرستان سیرجان حضور فعال جوانان را در عرصه‌های مختلف ضروری دانست و تأکید کرد: امروز باید جوانان متعهد و درس خوان، در فضای مجازی حضور فعال داشته باشند.

امام جمعه موقت تهران تلاش و برنامه ریزی دشمنان را بر روی جوانان معطوف دانست و گفت: امروز استکبار جهانی در صدد است که جوانان را از راه ولایت جدا کند و با ایجاد تهمت های ناروا و تخریب های گسترده می خواهد مردم دست از ولایت بردارند ولی باید بدانیم که خط و جهت را امام زمان (عج) برای شیعیان ترسیم فرموده اند چنان‌چه در روایت «وَاَمَّا الْحَوادِثُ الْواقِعَهُ فَارْجِعوُا فیها اِلی رُواهِ حَدیثِنا» ولی فقیه را «هادی امت» معرفی فرموده اند، پس ادامه دهنده راه ولایت امیرالمومنین، ولی‌فقیه است.

آیت الله سید احمد خاتمی با بیان حدیث «اِعْلَموا أنّ اللّه َ تبارکَ و تعالى یُبْغِضُ مِن عِبادهِ المُتَلوِّنَ، فلا تَزولوا عنِ الحقِّ و وَلایهِ أهلِ الحقِّ؛ فإنّ مَنِ اسْتَبْدَلَ بِنا هَلکَ و فاتَتْهُ الدُّنیا و خَرجَ مِنها بحَسْرهٍ» بیان کرد: حضرت امام علی علیه السلام در این روایت فرموده اند: بدانید که خداوند تبارک و تعالى بندگان «بوقلمون صفت» خود را دشمن مى دارد، پس، از حقّ و دوستى با اهل حقّ جدا نشوید؛ زیرا که هر کس، دیگران را به جاى ما برگیرد، هلاک شود و دنیا را از دست بدهد و با حسرت از دنیا برود.

وی مصداق این روایت را مقام معظم رهبری دانست و افزود: همان گونه که حضرت زهرا سلام الله علیها برای حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه اسوه و الگو هستند، ما پیروان آن حضرت باید از جریان حق طلب جدا نشویم و در دفاع از اسلام، ولایت و صراط مستقیم جان فشانی کنیم.

گفتنی است این مراسم با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان سیرجان در شام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها همراه با مرثیه سرایی و عزاداری ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام همراه بود.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده