ساعت: ۰۸:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۹/۴ شناسه خبر: 31355

هفته گذشته خبری مبنی بر امضای مجوز قطعی دانشکده علوم پزشکی سیرجان از سوی وزیر بهداشت و درمان در رسانه ها منتشر شد که مسئولان مربوطه و برخی از حامیان دولت دست به کار شدند و با نصب تعداد زیادی از بنر در سطح شهر این مجوز را به نام دولت یازدهم مصادره کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی “سیرجان خبر” هفته گذشته خبری مبنی بر امضای مجوز قطعی دانشکده علوم پزشکی سیرجان از سوی وزیر بهداشت درمان در رسانه ها منتشر شد،تنها یک روز از انتشار این خبر نگذشته بود که مسئولان مربوطه و برخی از حامیان دولت دست به کار شدند و با نصب تعداد زیادی از بنر در سطح شهر این مجوز را به نام دولت یازدهم مصادره کردند.

سال 87 اولین قدم ها برای تاسیس دانشکده علوم پزشکی در سیرجان برداشته شد و در اولین اقدام دانشکده علوم پزشکی کرمان نخستین آموزشگاه فوریت های پزشکی را در محل بیمارستان کاشانی قدیم سیرجان تاسیس کرد و تعدای از دانشجویان در این مکان مشغول تحصیل شدند.

پس از راه اندازی این آموزشگاه با پیگیری بعمل آمده و نظر مساعد مسئولان، مصوبه مجوز تاسیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان در دولت دهم از سوی شورای گسترش وزارت بهداشت در اول آذر ماه سال 89 صادر شد و به دنبال اخذ این مجوز رشته های دیگری همچون مامایی ، علوم آزمایشگاهی و دانشکده پرستاری به سیرجان منتقل شد که ساختمان این دانشکده نیز با حضور مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت دولت دهم در سال 91 افتتاح شد.

اما آنچه که در اخبار رسانه ها مبنی بر صدور مجوز قطعی دانشکده علوم پزشکی سیرجان منتشر شد تنها استقلال این دانشکده و قطعی شدن مجوز آن از سوی وزارت بهداشت دولت یازدهم بود نه صدور مجوز تاسیس دانشکده که برخی ها این موافقت نامه را به منزله تاسیس و احداث دانشکده اشتباه گرفتند.

افتتاح دانشکده علوم پزشکی سیرجان سال 91 با حضور وزیر بهداشت دولت دهم

نامه معاون اول رئیس جمهور دولت دهم به وزیر بهداشت جهت پیگیری تاسیس دانشکده

 

 

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده