ساعت: ۲۳:۴۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۱/۸ شناسه خبر: 61299

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: قوه قضاییه در مسیر حمایت از تولید و اقتصاد، مبارزه بدون ترحم و بدون اغماض با فساد و ساختارهای فساد زا و جلب وفاق و همکاری دستگاه های اجرایی با استفاده ظرفیت های قضایی و حقوقی را وظیفه خود می داند و در دستور کار دارد.

به گزارش “سیرجان خبر” یدالله موحد در نشست هم اندیشی با جمعی از فعالان صنعتی و معدنی در سیرجان با حضور معاونین دادگستری، دادستان مرکز استان، نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس، مدیر کل صمت، مدیرعامل گل گهر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی افزود: دستگاه قضایی در استان و در شهرستان سیرجان پشتیبان فعالیت های قانونمند اقتصادی و تولیدی است و در چارچوب مقررات کشور و الزامات موجود، اجازه مانع تراشی در مسیر تولید را نداده و با ساختارهای فسادزا نیز برخورد می کند.
وی، سیاست زدگی صنعت و معدن را یکی از آفت های بزرگ موجود در بخش تولید و اقتصاد کشور دانست و اظهار کرد: در دوره های مختلف زمانی قوانین، مقررات، دستورالعمل ها و ضوابط متعددی مورد تصویب قرار گرفته که به مانند غل و زنجیر به پای اقتصاد کشور بسته شده اند و اجازه حرکت چابک به بخش تولید کشور را نمی دهند و دستگا های نظارتی را نیز با مشکل مواجه کرده اند.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان بر رفع موانع ناشی از تعدد قوانین در مسیر تولید تاکید کرد و گفت: در صورت رفع این موانع و اصلاح قوانین موجود، اقتصاد کشور به خوبی حرکت می کندزیرا مدیران توانمند اقتصادی بسیاری در کشور حضور دارند که با ابتکار، خلاقیت و نگاه توسعه گرای خود می توانند مشکلات را حل کرده و در سطح جهانی بدرخشند.
موحد با تاکید بر این مطلب که نظر و دیدگاه ریاست قوه قضاییه مبتنی بر حمایت و همراهی این قوه با واحدهای تولیدی است، اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته قوه قضاییه سال جاری به مانند سال های گذشته مسیر حرکت قوه قضاییه در سال های بعد را مشخص کردند و در این دیدار تاکید کردند که اقدامات قوه قضاییه در سال 97 در مسیر حمایت ازمدیران تولیدی باید تداوم یابد.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان قضایی کشور به مناسبت هفته قوه قضاییه تاکید کردند که تمامی دستگاه ها و اجزای حاکمیت موظف هستند تمام ظرفیت ها و اختیارات خود را برای حمایت از تولید به کار گیرند و تاکیدات ایشان وظیفه سنگینی را برای قوه قضاییه ایجاد کرده است تا با تمام وجود و با تمام امکانات خود از مجموعه های تولیدی کشور در لایه های مختلف حمایت کند.
رییس کل دادگستری استان کرمان ضمن تاکید بر اینکه قوه قضاییه در سنوات جاری و گذشته گام های بلندی را برای حمایت از تولید و جلوگیری از توقف و تعطیلی کارگاه های تولیدی در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی و … برداشته است، گفت: دستگاه قضایی استان کرمان با برگزاری مستمر نشست های تحقق اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی و استفاده از ظرفیت های قانونی و حقوقی موجود، مشکلات بزرگی را از مسیر تداوم فعالیت واحدهای تولیدی برداشته است.
موحد در ادامه سخنان خود بر تکمیل چرخه تولید فولاد در استان کرمان تاکید و خاطرنشان کرد: محصولات تولیدی در مجموعه گل گهر محصول تلاش مدیران این مجموعه در گذشته و اکنون است و در حال حاضر روند تولید فولاد از استخراج تا تولید آهن اسفنجی در مجموعه گل گهر انجام می شود که قابل تقدیر است.
وی تصریح کرد: تکمیل چرخه تولید فولاد باتاسیسات ذوب در گل گهر مطالبه عمومی مردم ومدیران استان است چون این مهم در فقر زدایی ورشد اقتصادی استان اهمیت فوق العاده ای دارد.
موحد ادامه داد: ث احداث شهرک صنعتی برای تولید قطعات مورد نیاز مجتمع گل گهر حیاتی است وتوجه به مسائل زیست محیطی اولویت اجتناب ناپذیر این مجموعه است‌.
وی بر حمایت از قطعه سازان استان کرمان به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور، کمک به توسعه اقتصاد کشور و رونق کسب و کار نیز تاکید کرد و گفت: توجه به مسائل زیست محیطی یکی از موارد مسئولیت اجتماعی واحدهای صنعتی و معدنی به شمار می رود که باید توجه لازم به این بخش نیز در اولویت قرار گیرد.
رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: مجموعه های معدنی و صنعتی به محیط پیرامونی خود و منابع آبی و خاکی لطمه می زنند و باید تمام تلاش صورت گیرد که کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود .
موحد گفت: تک محصولی بودن در تمامی بخش ها کار درستی نیست زیرا در نهایت به بن بست می رسد و باید از منابع زیرزمینی موجود بهره گیری مناسب انجام شود.
وی همچنین با تاکید بر این مطلب که شورای معادن استان باید کار انقلابی و مبتکرانه را انجام داده و پهنه های معدنی را از حالت فریز خارج کند، گفت: مجموعه های بزرگ تولیدی استان باید در تاسیس واحدهای جدید، جذب نیرو و … کار های اقتصادی را دنبال کنند و از انجام حرکت های سفارش شده توسط افراد یا گروه های خاص خودداری کنند.
رییس کل دادگستری استان کرمان ضمن تبریک انتصاب مدیریت جدید مجتمع گل گهر، گفت: امیدواریم در دوره پیش روبا همت، همدلی، هماهنگی و هم افزایی مسیر پیشرفت این مجتمع دنبال شده و به اهداف تعیین شده در در افق 1404 دست یابیم.
روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب سیرجان

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده