ساعت: ۱۵:۴۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱ شناسه خبر: 51665

فرمانده انتظامی سیرجان از شناسایی و دستگیری دو نفر به جرم اخاذی از طریق اینستاگرام با هویت جعلی خبر داد.

به گزارش “سیرجان خبر” سرهنگ محمد رضا ایران نژاد گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان سیرجانی مبنی بر ایجاد مزاحمت و تهدید به انتشار عکس ، موضوع در دستور کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فردی ناشناس در پیام رسان اینستاگرام اقدام به ایجاد مزاحمت و تهدید به انتشار عکس در مورد وی و درخواست مبلغ ده میلیون تومان وجه نقد در قبال بازگرداندن عکس های وی نموده است.
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان خاطرنشان کرد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی، مستندات و ادله لازم برای اثبات جرم در فضای مجازی جمع‌آوری و بر همین اساس برای تسریع کشف جرم، مستندات به شاکی ارائه و مشخص شد که حساب کاربری متهم در این پیام رسان جعلی و به اسم دختری که هویت آن در دنیای واقعی وجود نداشته بوده است.
این مسئول انتظامی ادامه داد: در بازجویی بعمل آمده، متهمان با روبه‌رو شدن مستندات و مدارک جمع آوری شده به بزه انتسابی معترف و به جرم خود اقرار کردند.
وی به مجرمان سایبری هشدار داد: فضای سایبری همانند فضای فیزیکی دارای حریم بوده و نقص آن مشمول قانون مجازات جرائم رایانه‌اى مى‌شود و هیچ بهانه‌اى نیز قادر به توجیه آن نخواهد بود.
سرهنگ ایران نژاد در پایان خاطر نشان ساخت تنها به افرادی که می شناسید اجازه ورورد به صفحه کاربری خود را داده و از قرار دادن عکس های شخصی و خانوادگی در فضای مجازی خودداری نمایید.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده