ساعت: ۱۱:۲۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۵/۷ شناسه خبر: 18331

فرمانده انتظامی سیرجان از دستگیری اعضای ۳ نفره باند سارقان موتورسیکلت و کشف ۵ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش“سیرجان خبر” سرهنگ هادی ثمره در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی شهر سیرجان در پی وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت به شیوه مشابه، تحقیقات خود را برای شناسایی سارق یا سارقان آغاز و به سرنخ‌هایی دست یافتند.

فرمانده انتظامی سیرجان با اشاره به پیگیری‌های شبانه روزی و تجسس‌های پلیس، تصریح کرد: مظنون اصلی پرونده این سرقت‌ها که فردی تبعه افغانستان است شناسایی و دستگیر شد.

ثمره بیان کرد: در بازجویی‌های به عمل آمده، متهم در ابتدا منکر هر گونه سرقت شد اما با مشاهده مدارک و مستندات موجود لب به اعتراف گشود و به 5 فقره سرقت موتورسیکلت، در شهر سیرجان اعتراف کرد.

وی با اشاره به ادامه اقدامات اطلاعاتی ماموران انتظامی و شناسایی همدستان سارق دستگیر شده، گفت: دو مجرم دیگر که آنها نیز تبعه افغانی بودند و در ارتکاب این سرقت‌ها دست داشتند نیز در دو عملیات منسجم و هماهنگ، دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان، تصریح کرد: اعضای این باند افغان، موتورسیکلت‌های فاقد تجهیزات ایمنی را از نقاط مختلف شهر سرقت کرده و سپس به یکی از روستاهای حاشیه شهر انتقال می‌دادند و با تغییر در رنگ و ارکان موتورسیکلت اقدام به فروش آنها می‌کردند.

ثمره با اشاره به اینکه پرونده به همراه متهمان به مرجع قضایی ارسال و اموال مکشوفه با شناسائی مالباختگان به آنها تحویل شد، خاطرنشان کرد: به موتورسیکلت سواران هشدار داده می‌شود وسیله نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی نظیر قفل زنجیر مجهز کنند و هنگام پارک موتورسیکلت آن را در معرض دید خود قرار دهند و یا از پارکینگ استفاده کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده