ساعت: ۱۶:۳۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ شناسه خبر: 60927

فرمانده انتظامی “سیرجان” از دستگیری ۵ سارق احشام و کشف ۵٠ فقره سرقت به ارزش ١٠میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش “سیرجن خبر” محمدرضا ایران نژاد گفت: در پی سرقت احشام به صورت شبانه توسط گروهی از افاغنه همراه با ضرب و شتم مالباختگان، موضوع به صورت ویژه دستور کار ماموران پلیس آگاهی سیرجان قرار گرفت.

وی گفت: در بررسی های اولیه مشخص شد تعدادی افاغنه با شناسایی محل نگهداری گوسفندان در آغل های حومه شهر و شناسایی کامل این آغل ها در روز از لحاظ فیزیکی، اصول ایمنی و نوع سکونت افراد در محل اعم از خانوادگی و فردی، در موقعیتی معین با استفاده از یک دستگاه وانت پیکان مبادرت به سرقت می کرده اند.

ایرانژاد گفت: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی دریافتند که سرکرده این باند دارای چندین محل سکونت در شهرستانهای همجوار است، بنابراین دستگیری وی در دستور کار قرار گرفت و در نهایت با همکاری پلیس آگاهی شهرستان شهربابک وی دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد.

فرمانده انتظامی سیرجان با اشاره به دستگیری سایر اعضای این باند، تصریح کرد: متهمان در اعترافات خود با بازسازی صحنه های سرقت تاکنون به ۵٠ فقره سرقت احشام در شهرستان سیرجان متعرف شده اند که مشخص شد کلیه احشام را به یکی از دامداران حومه شهر سیرجان می فروخته اند.

ایرانژاد با اشاره به ارزش 10 میلیارد ریالی احشام سرقت شده، اظهار کرد: پلیس برای برخورد با هرگونه اقدام مجرمانه لحظه ای تعلل نخواهد کرد اما ضرورت دارد سازمان ها و نهادهای دخیل در تولید نظم و امنیت، سهم خود را در این زمینه ادا کنند و یاری گر پلیس باشند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده