ساعت: ۰۹:۰۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۲/۳ شناسه خبر: 14547

منابع امنیتی بلندپایه لبنان اعلام کردند که دستگاه‌های امنیتی این کشور دو لبنانی را دستگیر کرده‌اند که کار جذب عوامل انتحاری و تجهیز خودروهای بمب‌گذاری شده را برای گروهک تروریستی موسوم به گردان‌های عبدالله عزام به‌عهده داشتند.

به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،منابع امنیتی بلندپایه لبنان اعلام کردند که دستگاه‌های امنیتی این کشور دو شهروند مسلح اهل‌تسنن را دستگیر کرده‌اند که کار جذب عوامل انتحاری و تجهیز خودروهای بمب‌گذاری‌شده را برای گروه تروریستی موسوم به گردان‌های عبدالله عزام به‌عهده داشته‌اند.

«حسن ابوعلفه» که شنبه گذشته در بیروت دستگیر شد، گمان می‌رود یکی از فرماندهان بارز گردان‌های عبدالله عزام باشد که حمله تروریستی به سفارت و مرکز رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را به‌عهده گرفته است.

بازجویی‌ها درباره انفجار چهارشنبه گذشته (30 بهمن) مقابل مرکز رایزنی فرهنگی ایران از حسن ابوعلفه صورت گرفته است و به‌گفته منابع امنیتی، وی در این بازجویی‌ها به ارتباط خود با شیخ «سراج‌الدین زریقات» که در انفجار مقابل سفارت ایران دست داشته، اعتراف کرده است.

این در حالی است که «محمد ابوعلفه» پسرعموی «حسن ابوعلفه» که در بازداشت‌ دستگاه اطلاعاتی ارتش لبنان به سر می‌برد، اعتراف کرده است که مأموریت زیر نظر گرفتن مرکز رایزنی فرهنگی ایران در منطقه بئر حسن و ساختمان شبکه تلویزیونی المنار را در جنوب بیروت به‌عهده داشته است، اما هرگونه ارتباط خود با حمله به رایزنی را رد کرده است.

از سوی دیگر وی به وابستگی خود را به گردان‌های عبدالله عزام اعتراف کرده است. این فرد همچنین اعتراف کرده است که شیخ «سراج‌الدین زریقات» او را مأمور زیرنظر گرفتن رایزنی فرهنگی و ساختمان شبکه تلویزیونی المنار کرده است که چند صد متر از هم فاصله دارند.

گروهک تروریستی موسوم به گردان‌های عبدالله عزام مسئولیت دو انفجار تروریستی نزدیک مرکز رایزنی فرهنگی ایران در بیروت را که منجر به شهادت 8 تن و کشته شدن دو عامل انتحاری شد، به‌عهده گرفته است.

این گروهک تروریستی پیش از این نیز حمله به سفارت ایران را که منجر به شهادت 23 تن از جمله رایزن فرهنگی کشورمان و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر شد، به‌عهده گرفته بود.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده