ساعت: ۰۹:۰۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۱/۱۵ شناسه خبر: 14263

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: در راستای اجرای‌ رزمایش عملیاتی فجر 92 در‌ شهرستان سیرجان 26 ‌قاچاقچی حرفه‌ای‌ دستگیر شدند.

به گزارش“سیرجان خبر” مهریار سعیدی با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز رزمایش عملیاتی فجر 92 در‌ سیرجان اظهار داشت: این رزمایش با هدف ارتقای سطح امنیت اجتماعی شهرستان و بر اساس بیش از دو ماه فعالیت‌های اطلاعاتی برای شناسایی افراد مخل امنیت و توزیع کنندگان مواد مخدر و مشروبات الکلی طی مدت دو روز انجام شد.

وی افزود‌: مهمترین عملیات این رزمایش انهدام آشیانه عقاب نام گرفت که در آن سه متهم تهیه و توزیع و فروش مواد مخدر صنعتی در دو مخفیگاه ‌دستگیر و یکی از آنان در محل فرودگاه کرمان با همکاری نیروی انتظامی مستقر در این فرودگاه دستگیر و به سیرجان منتقل شد.

سعیدی گفت‌: این باند از استان‌های مرکزی کشور ماده مخدر شیشه را تهیه و در میان خرده فروش‌ها توزیع می‌کردند که از آنان 900 گرم شیشه کشف شد.

وی ابراز داشت: در این رزمایش 26 نفر قاچاقچی حرفه‌ای‌، 212 نفر متهم تحت تعقیب‌، پنج کلاهبردار‌، 13 ‌سارق، 10 معتاد و 21 مظنون دستگیر شدند.

سعیدی تصریح کرد: در این رزمایش عملیاتی  24 هزار لیتر سوخت قاچاق‌، 29 خودروی متخلف‌، 430 قبضه انواع سلاح سرد و 156 تجهیزات دریافت از ماهواره نیز به دست آمد و در نهایت 60 محله و روستا که دارای مشکل حضور افراد متخلف بودند، پاکسازی شد.

وی خاطر نشان کرد: 4 هزار کیلوگرم پسته سرقتی نیز که سارقان آنها را به نی‌ریز استان فارس انتقال داده بودند، کشف و به صاحبش تحویل شد.

عضو شورای تامین سیرجان اظهار داشت: چهار باند تولید و توزیع مشروبات الکلی دست‌ساز نیز منهدم شدند که در این رابطه با کشف یک هزار لیتر مشروبات الکلی دست‌ساز، 9 نفر متهم دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی بیان داشت: ‌با متهمان مشروبات الکلی به شدت برخورد می‌شود به طوری که دو متهم اینگونه پرونده‌ها که در ابتدای‌ سال جاری اقدام به تهیه و توزیع مشروبات الکلی خارجی می‌کردند، یکی از آنها به پنج سال زندان و 180 میلیون تومان جریمه محکوم شد.

وی افزود: متهم دیگر به هفت ماه حبس تعزیری و 90 میلیون تومان جریمه نقدی و مصادره کامیون حامل مشروبات شد که از این باند هم 921 قوطی و بطری مشروبات الکلی کشف شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده