ساعت: ۰۵:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۹/۷ شناسه خبر: 31497

امام جمعه سیرجان گفت:نفوذ موردی و نفوذ شبکه‌ای و جریانی از مواردی است که امروز دشمن در صدد آن است.

به گزارش“سیرجان خبر” حجت‌الاسلام سید محمود حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سیرجان با تسلیت اربعین حسینی (ع) اظهار داشت: پیام اربعین در کربلا، کوفه و شام رسوایی بنی‌امیه را در پی داشت و امروز هم این حرکت رسواگر مستکبران و بنی‌امیه‌های زمان است.

وی بیان داشت: نقش حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در خطبه‌های خود حرکتی انقلابی برای زنده ماندن یاد و خاطره امام حسین (ع) و انقلاب کربلا بود و امروز هم حرکت میلیونی مسلمانان در کاروان اربعین اعتراض به ظلم و ستم استکبار جهانی و زنده نگه‌داشتن مسیر انقلاب کربلا در سال 61 هجری است.

حسینی با تبریک هفته بسیج و با اشاره به سخنان رهبری معظم در جمع فرماندهان بسیج افزود‌: امروز هم درگیری اصلی در عرصه جهانی بین جبهه ارزشی با محوریت جمهوری اسلامی و جبهه کفر و ظلم با محوریت آمریکا و استکبار است و در حقیقت همان ستیز حق و باطل است که در نهایت حق پیروز و کفر و باطل نابود می‌شود و این وعده الهی به مسلمانان است.

وی تشکیل بسیج را یک پدیده ابتکاری و مبارک توسط حضرت امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت‌: بسیج برخواسته از متن مردم و نماینده مجموعه ملت است و بسیجیان در حقیقت با هدف والای الهی و با روحیه خستگی‌نا‌پذیر در هر میدانی که لازم باشد حضور دارند و از آرمان‌ها و ارزش‌های نظام مقدس اسلامی و ولایت دفاع می‌کنند و در مقابل دشمنان قدار نظام اسلامی می‌ایستند و مدافع هستند.

امام جمعه سیرجان احساس حقارت نکردن در برابر دشمن را با همه پیشرفت‌هایی که در مسیرهای علمی، هسته‌ای و موشکی به دست آورده‌ایم از ابزار پیروزی همیشگی و موثر عنوان کرد.

وی گفت: اقتدار نظام اسلامی ما مردمی است، هر جا مردم و بسیج هستند با عزت زندگی کرده‌ایم و محکم می‌ایستیم، در همه صحنه‌ها مدافع ارزش‌ها و انقلاب هستیم و یک قدم هم در برابر خواسته‌های دشمن عقب‌نشینی نمی‌کنیم و باید این روحیه حفظ شود.

حسینی حمایت از بسیج، دوری از اختلاف و تفرقه، پرهیز از زرق و برق دنیوی و تبعیت از ولایت را از جمله اصول پایبندی به اصل مبارزه با دشمنان و دفاع از مظلومان جهان به ویژه مردم کشورهای فلسطین، سوریه‌، یمن‌، بحرین و عراق اعلام کرد.

وی افزود‌: اسلام مدافع مظلومان است و ما و نظام اسلامی ایران و ملت انقلابی ایران دفاع از مظلومان را وظیفه انقلابی و اسلامی خود می‌داند، انقلاب سرخ کربلا و رهبر آزادگان جهان امام حسین (ع) این وظیفه و رسالت را بردوش مسلمانان گذاشته‌است و نمی‌توانیم با ظالمان و ستمگران سازش کنیم.

وی بر تلاش دشمن برای نفوذ در نظام اسلامی و کشور ایران اشاره کرد و گفت‌: نفوذ موردی و نفوذ شبکه‌ای و جریانی از مواردی است که امروز دشمن در صدد آن است.

امام جمعه سیرجان با اشاره به مناسبت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی اظهار داشت: سیرجان افتخار حضور این نیرو را در دو مرکز آمادگاه و آموزش دریایی دارد.

حسینی ادامه داد: روز حماسه جاویدان نبرد ناوچه پیکان در هفتم آذر سال‌ 59 را کسی فراموش نمی‌کند که سکوهای نفتی عراق به همراه توان نیروی دریایی صدام منهدم شد و اقتدار مرزهای آبی از دوران دفاع مقدس تا‌کنون و آینده هم به دست نیروی دریایی ما افتاد.

وی به دهم آذر روز مجلس هم اشاره کرد و گفت‌: این روز را به همه نمایندگان تبریک می‌گویم و امیدواریم نمایندگان مجلس همانند شهید مدرس عمل کنند و با تصویب قوانین مناسب تصمیم‌گیری آنها هم بر پایه ارزش‌ها و دفاع از ملت، نظام و ولایت باشد و در برابر زر، زور و تزویر استکبار و نفوذ بیگانگان قاطع و محکم عمل کنند و بایستند.

 

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده