ساعت: ۱۵:۱۴ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ شناسه خبر: 61700

رئیس اداره صمت شهرستان سیرجان گفت: یکی از دلایل عمده کمبود عرضه سیمان، متوجه کاهش تولید سیمان به واسطه تعطیل شدن چند کارخانه به دلیل بهسازی و نوسازی خط تولید کارخانه ها بوده است.

به گزارش “سیرجان خبر” رئیس اداره صمت شهرستان در خصوص کمبود سیمان در سطح شهرستان سیرجان گفت: متاسفانه در روزهای پایانی سال گذشته شاهد کمبود سیمان در سطح کشور بودیم که به تبع آن در شهرستان نیز بسیاری از همشهریان جهت تامین سیمان موردنیاز خود با مشکل مواجه شدند، یکی از دلایل عمده این کمبود عرضه، متوجه کاهش تولید سیمان به واسطه تعطیل شدن چند کارخانه به دلیل بهسازی و نوسازی خط تولید کارخانه ها بوده است.

محمدرضا خواجویی اذعان کرد: یکی دیگر از دلایل مهم کمبود سیمان، افزایش صادرات برخی از کارخانه های تولیدی سیمان می باشد که موجب کمبود و کاهش موقت آن در داخل کشور می شود همچنین در این بین عده ای افراد سودجو و واسطه هستند که معمولا در بزنگاه های اینچنینی مزید بر علت می شوند و شبکه عرضه و توزیع را دچار مشکل می نمایند و برای جلوگیری از سوء استفاده این دست از افراد در اداره صنعت و معدن شهرستان سیستم بازرسی و نظارتی ویژه ای طراحی کرده ایم که در حال اجراست.

وی خاطر نشان کرد: البته طبق آمار و اطلاعات موجود، اخیرا حوزه ساخت و ساز در کل کشور شاهد رشد و افزایش بوده و همین موضوع افزایش تقاضای سیمان را در پی داشته است.

خواجویی ضمن اشاره به تمهیدات صورت گرفته در خصوص تامین سیمان مورد نیاز شهرستان گفت:
از همان ابتدای کمبود سیمان، مسئولین شهرستان در کارگروه های مختلف بحث تامین سیمان مورد نیاز شهرستان را در دستور کار قرار دادند و در همین راستا محموله قابل توجهی سیمان خریداری شده که به زودی وارد شهرستان می شود و در شبکه توزیع قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: شهروندان گرامی در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی از جمله احتکار، گرانفروشی می توانند با شماره تلفن 124 تماس حاصل فرمایند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده