ساعت: ۰۱:۲۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ شناسه خبر: 51731

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در ایام دهه فجر امسال گروه‌های جهادی به نقاط محروم استان به مدت ۴۰ روز اعزام می‌شوند گفت: از هزار و ۳۹۳ پروژه سپاه در یک‌سال گذشته به‌مناسبت دهه فجر در کرمان رونمایی می‌شود.


به گزارش”سیرجان خبر” سردار غلامعلی ابوحمزه صبح امروز در نشست خبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تسلیت ایام فاطمیه (س) و گرامیداشت ایام چهل سالگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب این است که مردم‌یار و مردم‌دار باشیم.
وی با بیان اینکه از 17 اردیبهشت سال 79 سازمان بسیج سازندگی در سپاه تشکیل و بعد از آن در استان کرمان هم فعالیت‌های محرومیت‌زدایی آغاز شد عنوان کرد: تاکنون در کل کشور  108 هزار و 704  پروژه سازندگی در کشور توسط سپاه انجام شده است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان در زمینه پروژه‌های عمرانی برای محرومیت‌زدایی 2 هزار و 691 پروژه بوده است گفت: با اعتبار بیش از 67 میلیارد تومان که تاکنون بیش از 30 هزار میلیارد تومان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه فرهنگ محرومیت را باید در یک زمان مشخص از بین ببریم افزود: محرومیت ارزش نیست و متاسفانه بعضی‌ها محرومیت را دوست دارند در حالی‌ که باید افراد را توانمند کرد و در جامعه فرهنگ‌سازی شود که افراد خودشان پای کار بیایند.
ابوحمزه با اشاره به اینکه 6 هزار و 673 پروژه غیرعمرانی نیز با اعتبار 22 هزار و 980 میلیارد تومان در بحث محرومیت‌زدایی در استان کار شده است بیان کرد: در اجرای این پروژه‌ها رده‌های مختلف سپاه پاسداران همکاری داشتند.
وی با بیان اینکه احداث و تکمیل بیش از هزار و 120 خانه برای محرومین انجام شده است عنوان کرد: تعمیر و یا احداث 461 مسجد، ساخت 241 باب پایگاه بسیج، آبرسانی به 55 روستا، ساخت 55 خانه عالم در روستاهای مناطق محروم، لایروبی 34 مورد از قنوات و ساخت 34 مورد غسالخانه در روستاها از جمله اقدامات انجام شده است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در راستای برگزاری کنگره شهدای استان کرمان 3 هزار و 268 سری جهیزیه تهیه شده است که به خانواده‌های محرومین و نیازمند تقدیم شده است گفت: 13 هزار و 403 سبد البسه و پوشاک و 6 هزار و 843 بسته لوازم‌التحریر تهیه و بین دانش‌آموزان و خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.
وی با بیان اینکه در نقاط محروم بچه‌های مستعدی وجود دارد که متاسفانه به‌دلیل محرومیت نمی‌توانند فعالیت کنند و در جامعه شناخته شوند افزود: هزار و 380 سبد بهداشتی درمانی از حوله، خمیردندان و مسواک تهیه و در اختیار دانش‌آموزان گذاشته شده است.
ابوحمزه با اعلام برنامه‌های دهه فجر در کرمان گفت: برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در پارک مادر کرمان و اعزام گروه‌های جهادی به نقاط محروم استان به مدت 40 روز از جمله برنامه‌های این ایام است و از هزار و 393 پروژه سپاه در یک‌ سال گذشته به‌مناسبت دهه فجر در کرمان رونمایی می‌شود که 70 درصد این پروژه‌ها، پروژه جدید است.
وی با بیان اینکه هر دستگاهی که از سپاه کمک بخواهد آمادگی همکاری داریم و بارها نیز اعلام کردیم گفت: 5 هزار و 395 نفر به اردوهای راهین نور اعزام شدند که اثرات زیادی در روحیه این افراد داشته است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه جوانان و نوجوانان ما انسان‌های بسیار خوبی هستند و نباید به ظاهر آنها نگاه کرد گفت: در بحث اعزام به مناطق عملیاتی جنوب در قالب اردوهای راهیان نور می‌بینیم که این جوانان با چه شوقی اصرار به رفتن به اردوهای راهیان نور می‌کنند  و تمام اردوهای جهادی ما توسط جوانان انجام می‌شود و حضور بسیار اثرگذار و فعالی دارند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده