ساعت: ۱۲:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ شناسه خبر: 55243

رئیس مرکز مدیریت حوادث و اورژانس دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: آمار حوادث جاده ای در سیرجان متاسفانه کمی بالاست به طوری که از ابتدای امسال تاکنون 48 نفر در حوزه های استحفاضی سیرجان در حوادث جاده ای جان باختند.

به گزارش”سیرجان خبر” نبی الله حیدرپو به مناسبت 26 شهریورماه سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی در رابطه با وضعیت مدیریت حوادث در شهرستان سیرجان و عملکرد مرکز اورژانس 115 اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون قریب به 43 هزار تماس با مرکز ارتباطات اورژانس سیرجان داشتیم که بیش از 7300 مورد پرسنل اورژانس به عملیات امدادی اعزام شده اند و در این ماموریت ها بیش از 4300 بیمار و مصدوم از سطح شهر و جاده‌ها به بیمارستان ها اعزام شده اند.

وی افزود: به دلیل موقعیت جغرافیایی شهرستان سیرجان آمار حوادث جاده ای در حوزه مواصلاتی این شهرستان متاسفانه بالاست به طوری که از ابتدای امسال 48 نفر در حوزه های استحفاضی سیرجان در حوادث جاده ای فوت کرده که از این تعداد 23 نفر در دم و مابقی پس از انتقال به بیمارستان جان باختند؛ البته 15 مورد بیمار در این مدت پس از ایست قلبی تنفسی با عملیات موفقیت آمیز احیا، به زندگی بازگشتند.

حیدر پور ادامه داد: زیرساخت های راه اندازی اورژانس هوایی در سیرجان از جمله پایگاه اورژانس هوایی، پدهای هلی کوپتر در بیمارستان ها و برخی محورهای مواصلاتی آماده است و پس از استقرار هلی کوپتر آمبولانس در سیرجان، به زودی اورژانس هوایی در سیرجان به عنوان دومین شهرستان استان راه اندازی می شود.

وی گفت: یکی از مهمترین اقدامات اورژانس سیرجان راه اندازی سیستم اتوماسیون مرکز حوادث است به طوری که به صورت الکترونیک ناوبری کلیه مراحل دریافت خبر، اعزام، حرکت از محل و تحویل به بیمارستان از طریق GPS و دوربین های آنلاین کنترل می شود و بر سرعت خدمات رسانی می افزاید.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده