ساعت: 16:36 منتشر شده در مورخ: 2020/09/18 شناسه خبر: 60164

امام جمعه سیرجان گفت:هفته دفاع مقدس یادآور حماسه تاریخی ملت ایران در برابر ابرقدرت های شرق و غرب است.

به گزارش “سیرجان خبر” امام جمعه سیرجان امروز در خطبه های نماز جمعه با یادآوری گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اعلام این مطلب افزود: رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس، درس مقاومت و عزت را از مکتب عاشورا یاد گرفتند و بر دشمنان شرق و غرب پیروز شدند و امروز هم با همان روحیه و امید و ایمان بر جنگ اقتصادی پیروز خواهیم شد.

سیدمحمود حسینی گفت: دفاع مقدس و مقاومت در برابر دشمنان با تکیه بر توان داخلی، الگوی ما در میدان جنگ اقتصادی با استکبار است و نباید در جبهه جنگ اقتصادی دلسرد شویم، بلکه باید با تکیه بر تولید ملی و اعتماد به نیروی جوان، در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کرد و پیروزی نهایی حتمی در این جنگ هم نزدیک است.

وی خواب و خیال دشمن را در حمله به کشور ایران در سال ۱۳۵۸ اینگونه عنوان کرد و گفت: به خیال خام دشمن مستکبر این گونه بود که حالا که انقلاب اسلامی پیروز شده است شرایطی برای مقاومت و پیروزی ندارد بیایند و نظام نوپای انقلاب را ساقط و بر ملت ایران تسلطی پیدا کنند غافل از این که ملت و جوانان ما با نیروی ایمان دشمنان را می شکنند و به پیروزی می رسند.

حسینی افزود: هفته دفاع مقدس یادآور حماسه تاریخی ملت ایران در برابر ابرقدرت های شرق و غرب است که در یک جنگ نابرابر دشمنان را تسلیم کرد و امروز هم در جنگ اقتصادی با توان و اقتدار خود همانند دوران دفاع مقدس به پیروزی خواهیم رسید و این پیروزی قطعی و نزدیک است.

خطیب جمعه سیرجان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در گرامیداشت هفته دفاع مقدس نمای شهرستان حالت جبهه ای همانند دوران دفاع مقدس می گیرد و یادآور دورانی است که همه قشرهای مردم اعم ازپیرو جوان، زن و مرد، روستاییان و عشایر، کارمند و کارگر با وحدت و اتحاد در مسیر پیروزی بر دشمنان فکر می کردند و با توکل بر خدا و بعد از هشت سال مقاومت به پیروزی رسیدند و این عزت و افتخار برای همیشه در تاریخ ماندگار شد.

امام جمعه سیرجان داشتن روحیه جهادی و روحیه دوران دفاع مقدس را رمز پیروزی بر همه دشمنان مستکبر نظام اسلامی عنوان کرد و گفت : باید روحیه امید و نشاط را در دل مردم ایجاد کرد و کار دشمنان ایجاد روحیه یاس و ناامیدی در جامعه است و ما اعلام می کنیم دشمنان ما در برابر اسلام و نظام اسلامی و ملت ایران شکست خوردند و امروز هم موج سواری ها در مسائل ساختگی و ناچیز برای ایجاد ناامیدی است زیرا همه ترفندها و توطئه ها را اجرا کردند و نتوانستند نتیجه بگیرند.

وی با محکوم کردن عادی سازی روابط برخی دولت های دست نشانده در منطقه با رژیم صهیونیستی افزود: این ها تبلیغات انتخاباتی ترامپ است و فردا هر فردی در آمریکا رای لازم را کسب کند این مهره های دست نشانده که بر خلاف ملت های خود هم اقدام کردند مهره های سوخته ای خواهند بود که از کردار و اعمال خود پشیمان هستند و برای ملت ایران و نظام اسلامی هیچ فرقی نخواهد کرد چه فردی رئیس جمهور آمریکا شود چون هرکدام که باشند مقابل انقلاب، نظام و ملت ایران می ایستند بر رفتار وخوی مستکبری خود ادامه می دهند.

حسینی گفت : مردم حامی ومدافع انقلاب و ادامه دهنده راه شهداء در همه مراحل ۴۰ ساله انقلاب بودند وخواهند بود و امروز هم از مسئولین می خواهند با نظارت و اعمال قوانین لازم مشکلات تشان حل شود وتورم و گرانی را کنترل کنند ودر اعمال سیاست های اقتصادی گره گشای مردم باشند.

امام جمعه سیرجان در خطبه اول نماز هم به موج سوم کرونا و ضرورت رعایت همه مسائل بهداشتی پرداخت و با توصیه به تقوا و دوری از معصیت ، به سختی عذاب آخرت برای کافران و منافقین با اشاره به آیات و روایات پرداخت و حسرت و پشیمانی را قبل از ورود به آتش دوزخ از دیگر عذاب های سخت آنان عنوان کرد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده