ساعت: ۱۰:۴۷ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ شناسه خبر: 62313

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان سیرجان از پایان یافتن بررسی شکایات مطروحه در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد.

به گزارش“سیرجان خبر”محمد پیش‌بین با اشاره به بررسی شکایات واصله در خصوص نتایج انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا عنوان کرد: بنا به وظیفه قانونی هیات نظارت، شکایات ارسالی به این هیات مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: در خصوص روستاها تعدادی از صندوق‌های اخذ رأی مورد بازشماری قرار گرفت که در نتایج انتخابات و افراد منتخب تاثیرگذار نبود اما براساس مستندات و گزارش واصله توسط مراجع قضایی، ناظرین و بازرسین ویژه، پیشنهاد ابطال تعدادی از صندوق‌های اخذ رأی در برخی از روستاها جهت تأیید نهایی به هیات عالی نظارت استان ارسال گردید.

محمد پیش‌بین در خصوص شکایات تعدادی از نامزدهای شورای اسلامی شهر سیرجان اظهار کرد: به دلیل حساسیت شهر سیرجان به درخواست هیأت نظارت استان بازشماری آراء تعدادی از صندوق‌ها به قید قرعه با حضور نمایندگان دستگاه‌های امنیتی، قضایی، هیأت نظارت و هیأت اجرایی صورت پذیرفت که نتیجه بازشماری، تاثیری در نتایج انتخابات نداشته است.

وی در خصوص تخلفات انتخاباتی یکی از منتخبین شورای اسلامی شهر سیرجان بیان کرد، نظر به ارسال اظهار نظر هیأت نظارت شهرستان به هیات عالی نظارت استان، پرونده ایشان از استان جهت طی مراحل قانونی و بررسی نهایی به هیأت مرکزی نظارت ارسال‌شده است و با توجه به مهلت قانونی تا تاریخ ١۴٠٠/۵/٨، اظهار نظر نهایی و نتیجه بررسی هیأت مرکزی نظارت به این هیأت ارسال می گردد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده