ساعت: ۱۲:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۵ شناسه خبر: 40015
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه روستای دارستان یکی از قطب‌های تولید گلیم شیریکی پیچ استان کرمان است، گفت: در آینده نزدیک این روستا به عنوان دهکده گلیم شیریکی پیچ جهان ثبت می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از کارگاه‌های گلیم‌بافی روستای دارستان شهرستان سیرجان بازدید کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه روستای دارستان یکی از قطب‌های تولید گلیم شیریکی پیچ در استان کرمان و کشور است، اظهار داشت: در آینده نزدیک این روستا به عنوان دهکده گلیم شیریکی پیچ جهان ثبت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گلیم شیریکی پیچ سیرجان دارای شهرت جهانی است، تصریح کرد: یکی از سیاست‌های سازمان میراث فرهنگی توسعه رشته‌های مختلف صنایع دستی در روستاهاست تا از این طریق مشاغل خانگی رونق یابد.

محمود وفایی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و 500 بافنده در روستای دارستان سیرجان به کار تولید گلیم شیریکی پیچ مشغول هستند، بیان داشت: در مجموع در سراسر شهرستان سیرجان 15 هزار نفر در رشته گلیم‌بافی اشتغال دارند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده