ساعت: ۲۲:۳۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ شناسه خبر: 53996

سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان گفت:رویداد هنرهای معاصر با محوریت دو باغ سنگی سیرجان و شاهزاده ماهان یک بهانه بسیار خوب برای پوشش نقاط قوت است تا به کشور نشان دهیم سیرجان یک شهر فرهنگی و تاریخی است با آثار بسیار ارزشمند که با وحدت بین هنرمندان و دستگاه‌های فرهنگی توانسته خود را از سطح منطقه‌ای و استانی عبور دهد.

به گزارش”سیرجان خبر”نشست خبری سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان پیرامون برگزاری رویداد هنرهای معاصر با محوریت دو باغ سنگی سیرجان و شاهزاده ماهان با حضور اهالی رسانه شهرستان برگزار شد .

محمودآبادی اظهارداشت: باغ سنگی سیرجان یک باغ منحصر به‌فرد است که حضور جمعی از هنرمندان برجسته کشوری فرصت مناسبی است برای معرفی آن.

وی افزود: رسالت خبرنگاران در این رویداد بسیار مهم است تا به جای مطرح کردن نقاط منفی و اتفاقات نامناسب شهرستان به ارائه اخبار مفیدی از رویدادهای فرهنگی از این دست بپردازند.

سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان افزود: این رویداد یک بهانه بسیار خوب برای پوشش نقاط قوت است تا به کشور نشان دهیم سیرجان یک شهر فرهنگی و تاریخی است با آثار بسیار ارزشمند که با وحدت بین هنرمندان و دستگاه‌های فرهنگی توانسته خود را از سطح منطقه‌ای و استانی عبور دهد.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی رسانه‌های شهرستان می خواهم با وحدت و همدلی ما را در این رویداد همراهی کنند و نتایج مثبت این اتفاق را منعکس کنند.

محمود آبادی با اشاره به اینکه ایده های برگرفته از باغ سنگی در این رویداد به صورت آثار هنری تولید خواهد شد گفت: در این رویداد هنرمندان تراز اول کشوری با مفهوم باغ ، از دو باغ مذکور ایده گرفته و آن را عملیاتی می کنند که در فازهای بعدی طرح در قالب کتاب چاپ شده و به صورت نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می‌گیرند کتابی که از این ایده ها چاپ می شود یک اثر ماندگار خواهد بود که این دو باغ را به دنیا معرفی خواهد کرد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده