ساعت: ۱۳:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ شناسه خبر: 61438

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای سیرجان گفت: در ۲۴ساعت گذشته آزمایش کرونای ۱۲۲ نفر از همشهریان سیرجانی مثبت شده که این تعداد در ۶ماه گذشته بی‌سابقه است.

دکتر محمد موقری پوردر گفت و گو با “سیرجان خبر” با ابراز نگرانی از درگیرشدن سیرجان در موج چهارم کرونا، ااذعان کرد: افزایش صعودی آمار مبتلایان سرپایی کرونا و افزایش مبتلایان بستری در این شهرستان، زنگ خطری را برای سیرجان به صدا در آورده که جلوگیری از تبعات بعدی، همت همگان را می طلبد.

وی گفت: همانطور که وزیر محترم بهداشت دیروز گفتند، اسفندماه سختی در پیش خواهیم داشت اگر سخت نگیریم و اگر محکم نایستیم‌ پایه‌های دستاوردهایمان در مقابله با کرونا ‌لرزان می‌شود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی باوجود هشدارها کمتر شده، اذعان کرد: با توجه به شلوغی که اخیرا در خیابان‌ها و سطح شهر سیرجان شاهدیم و عادی انگاری‌ها، ممکن است در چند روز آینده اوضاع وخیم‌تر شود. گرچه امیدواریم با افزایش رعایت همگان بتوانیم از این بحران عبور کنیم اما اگر وضع رعایت‌ها به همین صورت باشد، زنگ خطری جدی است.

دکتر موقری پور در رابطه با وضعیت دریافت کنندگان واکسن روسی کرونا در سیرجان، اظهار کرد: حال تمامی دریافت کنندگان کرونا در سیرجان خوب است و با دریافت محموله‌های بعدی واکسن، تلقیح سایر گروه‌ها نیز به تدریج ادامه یابد.

گفتنی است سیرجان تنها شهر استان است که در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد و از ابتدای هفته مورد هشدار مسئولین استانی و کارشناس قرار گرفته است

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده