ساعت: ۱۷:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۷/۱۳ شناسه خبر: 10209

پلیس آمریکا پنج شنبه گذشته در جریان تیراندازی و حوادث اطراف ساختمان کنگره، یک زن سیاهپوست را کشت.

meryam kari amrica kongereبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از العالم،”مریام کری” زنی که پنجشنبه در برابر چشمان متحیر کودکش در داخل خودروی خود و مقابل کنگره آمریکا به ضرب گلوله ماموران پلیس کشته شد، نه تروریست بود و نه سلاح همراه داشت؛ به گفته شاهدان وی یک شهروند سیاه پوست و مادر یک دختر بچه یک ساله بود. دختر این زن سیاهپوست اکنون تحت مراقبت پلیس قر ار دارد.مریام کری  ساکن شهر استمفورد ایالت کانیتکت بود.
کری ۳۴ ساله حرفه‌اش کمک دندانپزشک بوده و در ماه‌های اخیر از ناراحتی‌های روانی رنج می‌برده و مادر وی نیز اعلام کرده که دخترش از افسردگی پس از زایمان رنج می‌برده است.
پلیس شهر استمفورد نیز اذعان کرده که مریم کاری هیچ سوء پیشینه‌ای نداشته است.
تلاش مادر سیاه پوست و بیمار دختر بچه یک ساله، برای فرار از دست ماموران پلیس و تعقیب و گریزش در خیابانهای اطراف کاخ سفید و کنگره آمریکا، تنها دلیل سوء ظن پلیس به وی و شلیک مرگبار به سوی او  بود. البته این اقدام وی نیز ساعاتی پایتخت را در وحشت و اضطراب فرو برد.
همه چیز پس از آن آغاز شد که یک خودروی سیاه رنگ نزدیک کاخ سفید، به یک مانع امنیتی کوبید؛ این برخورد، باعث شد پلیس این خودرو را تعقیب کند. پلیس می‌گوید راننده قصد داشته از مانع عبور کند و همین مساله باعث شلیک مرگبار به وی شده است؛ این در حالی است که هنوز در مورد انگیزه او از این اقدام، گزارشی منتشر نشده است.
پلیس آمریکا هنوز مدعی است که این یک حادثه اتفاقی نبوده و مظنون تلاش کرده بود از موانع متعدد اطراف ساختمان‌های حفاظت‌شده عبور کند؛ همچنین اعلام شده که در جریان این تعقیب و گریز، یک مامور پلیس و یک مامور سرویس مخفی هم زخمی شده‌اند؛ اما در شرایطی که هیچ گونه گزارشی در باره مسلح بودن این زن سیاه پوست ارایه نشده، مقامات پلیس توضیح نداده اند که این ماموران چگونه زخمی شده اند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده