ساعت: ۰۶:۵۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۹/۲۵ شناسه خبر: 22229

رئیس دانشگاه آزاد از ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی توسط دانشگاه آزاد در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان سیرجان خبر داد.

به گزارش“سیرجان خبر” حمید میرزاده در جلسه هماهنگی بهسازی آثار باستانی سیرجان گفت: برای زیرساخت دانشکده معماری شهرستان سیرجان، میراث فرهنگی استان کرمان 2 باب خانه قدیمی و باستانی سیرجان را در اختیار دانشگاه آزاد قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: این مکان تاریخی توسط دانشگاه مرمت و به همان شکل باستانی ساخته می‌شود و زمینه تاسیس دانشکده معماری در مقطع کارشناسی تا دکترا در شهرستان سیرجان نیز فراهم می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد افزود‌: در جلسه شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد کشور به تصویب رسید که یکسری طرح‌های فرهنگی ماندگار توسط دانشگاه و با همکاری میراث فرهنگی ایجاد شود که شهرستان سیرجان و استان کرمان موقعیت خوبی را در اجرای این طرح‌ها دارند و امیدواریم آن‌ها را با همکاری میراث فرهنگی استان به انجام برسانیم.

وی از ساخت یک موزه هم برای اسناد تاریخی سیرجان توسط این دانشگاه خبر دا‌د و گفت‌: دانشکده علوم انسانی هم به نام استاد باستانی‌پاریزی به پاس خدمات و شخصیت فرهنگی وی ایجاد می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی سیرجان در منطقه ویژه اقتصادی هم خبر داد و اظهار کرد: این بیمارستان پس از  تایید معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد در منطقه آزاد تجاری سیرجان به شرط مشارکت حداکثر 35 درصد دانشگاه آزاد احداث شود و مابقی سهام در اختیارسازمان عمران، پزشکان و بخش خصوصی قرار گیرد.

وی تحصیلات تکمیلی را یکی از سیاست‌های کلی دانشگاه آزاد در توسعه علم عنوان کرد و افزود: در رشته‌های کارشناسی ارشد و دکترا که استان و شهرستان بتواند اساتید و امکانات را تامین کند، توسعه رشته‌ها ضروری است.

علی مهاجری مدیر‌کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان نیز نبود اعتبارات را برای مرمت یا بازسازی میراث فرهنگی و تاریخی استان از مشکلات این اداره کل برشمرد.

وی عنوان کرد: می‌توانیم برخی اماکن تاریخی را که در اختیار داریم به دانشگاه آزاد و آن آثاری هم که امکان تغییر کاربری دارند به بخش خصوصی واگذار کنیم تا ساخته و نگهداری شوند.

فرماندار سیرجان با اشاره به نبود اعتبارات حفظ و نگهداری آثار تاریخی این شهر گفت‌: بیش از 50 اثر تاریخی و فرهنگی در این شهرستان وجود دارد که نه متولی نگهداری دارند و نه بازسازی و مرمت می‌شوند.

مکی‌‌آبادی خاطرنشان کرد: مسئولان امر باید به آن‌ها توجه کنند چراکه در صورت ادامه روند فعلی این آثار تخریب می‌شوند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده