ساعت: ۰۷:۲۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ شناسه خبر: 27713

مدیر‌عامل مجمع خیران سلامت سیرجان از ساخت بیمارستان فوق تخصصی با همت پزشکان متخصص سیرجانی شاغل در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش“سیرجان خبر” یدالله قربانی در سیرجان اظهار داشت: مجمع خیران سلامت سیرجان امر پیشگیری از بیماری‌ها و کار بنیادی کمک به توسعه زیر‌ساخت‌های درمانی را از اصول کاری خود می‌داند.

وی افزود‌: بیش از 800 بیمار خاص همانند هموفیلی، ام اس، سرطانی و تالاسمی در شهرستان سیرجان تا‌کنون شناسایی شده‌اند که فقط 300 نفر زیرپوشش موسسه خیریه ثامن‌الحجج (ع) قرار دارند و کمک‌های موردی را دریافت می‌کنند.

قربانی تصریح کرد: بیش از 500 نفر از بیماران خاص شهرستان سیرجان رنج می‌برند و جایگاهی هم برای ادامه درمان خود ندارند و این مجمع نیازمند کمک خیران و نیکوکاران برای اهداف خود است.

وی گفت‌: کار بنیادی ما تجهیز مراکز درمانی است و در سال جاری توانستیم سه دستگاه دیالیز را با همکاری مجمع خیران در تهران به ‌بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان اهدا کنیم.

قربانی ادامه داد: شهرستان سیرجان دارای افراد متمول و متمکن است و می‌توانند با عضویت در این مجمع تمام‌ نیاز بیماران و بیمارستان را رفع کرده و در رسیدن به اهداف مجمع ما را یاری کنند.

وی با اشاره به وجود بیش از 50 بیمار کلیوی و کبدی نیازمند درمان در سیرجان گفت: شهرستانی که در سال 2 هزار میلیارد تومان گردش مالی پسته دارد و هزارها میلیارد تومان نیز در بخش‌های حمل و نقل و معادن و صنعت داد و ستد می‌شود، اگر یک صدم در‌صد آن را برای بخش درمان و کمک به بیماران اختصاص دهند، تحول عظیمی در بخش درمان و پوشش بیماران را داریم.

مدیر‌عامل مجمع خیران سلامت سیرجان از ساخت بیمارستان فوق ‌تخصصی با همت پزشکان متخصص سیرجانی شاغل در سراسر کشور خبر داد.

قربانی افزود‌: زمین این بیمارستان در مرکز شهر آماده و طراحی بیمارستان در فاز اول 64 تختخواب است و برای اجرای این فاز 50 میلیارد تومان پیش‌بینی شده که پزشکان، خیران و ارگان‌ها می‌توانند سهامدار بیمارستان شوند تا مجمع خیران بتواند کار خود را آغاز کند.

وی از عضویت بیش از 40 نفر از خیران در مجمع خیران سلامت سیرجان خبر داد و گفت‌: اولویت کاری ما فرهنگ‌سازی کار خیر در بخش درمان است و در همین راستا کتابی را با معرفی خیران و توجه جامعه به بخش سلامت و درمان تحت چاپ داریم که به زودی توزیع می‌شود.

قربانی عنوان کرد: با همکاری دانشکده علوم پزشکی سیرجان جامعه آماری معتادان و مشاوره قبل از ازدواج را برای جلوگیری از بیماری‌های ژنتیکی و تالاسمی زیرپوشش می‌بریم و با همکاری خیران و نیکوکاران کشور و سیرجان‌ در برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت به وظیفه خود در راستای ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها فعالیت داریم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس همکاری نیکوکاران در ساخت مراکز درمانی و موسسات وابسته تلاش داریم.

 

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده