ساعت: ۱۲:۵۲ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ شناسه خبر: 62258

اول ذی الحجه سالروز پیوند آسمانی ازدواج حضرت علی(ع) امام اول شیعیان و حضرت فاطمه زهرا(س) است.

به گزارش “سیرجان خبر” اول ذی الحجه سالروز پیوند آسمانی ازدواج حضرت علی(ع) امام اول شیعیان و حضرت فاطمه زهرا(س) است.


سالروز پیوندِ آسمانی مولی الموحدین، حضرت علی (ع) و سرورِ زنانِ جهان حضرت فاطمه زهرا سلام ا… علیها است، که “روزِ ازدواج ” نامگذاری شده است .


نخستین روز از آخرین ماه سال قمری، سالروز پیوندی آسمانی است که دیگر هیچ‌گاه مانند آن در تاریخ تکرار نخواهد شد. علی (ع) با فاطمه (س)، برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خدا، آخرین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت.

زیباترین جلوه و کاملترین نمونه ازدواج پیوند پر شکوه حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها است.


این روز خجسته روزی مبارک برای همه زوج هایی است که دل به زندگی فاطمی داده ‏اند تا شادی خود را با خاطره همیشه روشنِ آن روز مبارک، پیوند بزنند.

پیامبر گرامی اسلام (ص) ازدواج دخترش را به ساده ترین و راحت ترین شیوه انجام داد تا برای همه جوانانی که در آستانه زندگی مشترک هستند، سرمشق نیکویی تا ابد باقی بماند.

ازدواج و زندگی این دو بزرگوار الگوی یک زندگی موفق و کامل است که نسل جوان باید به آن توجه داشته باشند و سرمشق زندگی خود قرار دهند.
ازدواج سنتی پسندیده است که هر جوانی را راهی خانه بخت می کند که این روزها تجمل گرایی و چشم و هم چشمی سدی در برابر ازدواج جوانان ایجاد کرده است.
ازدواج و زندگی این دو بزرگوار الگوی یک زندگی موفق و کامل است که نسل جوان باید به آن توجه داشته باشند و سرمشق زندگی خود قرار دهند.
اول ذی‌الحجه، روزی مبارک برای همه‌ی پیروان اهل‌بیت علیهم‌السلام است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده