ساعت: ۱۳:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ شناسه خبر: 61513

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان سیرجان گفت: امسال در ایام نوروز تکلیف سنتی به صورت تکمیل جزوه و یا پیک آموزشی نداریم و فعالیت های یادگیری نوروز با نام “عید ، هنر و داستان” جایگزین آن شده است .

به گزارش “سیرجان خبر”حجت علیپور گفت: نوروز امسال دانش آموزان می توانند برحسب علاقه خود  دریکی از محور های فعالیت های هنری  و یا فعالیت های ادبی  فعالیت نمایند.

وی افزود: در انجام فعالیت های هنری دانش آموزان می توانند یکی از موضوعات( مراقبت های فردی و اجتماعی جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا) ویا ( اشتیاق دانش آموزان به بازگشایی مدارس)  را انتخاب و با راهنمایی معلم خود آثار خود را در قالب عکس ،نقاشی و یا فیلم کوتاه ارائه نمایند .

علیپور ادامه داد: دانش آموزان برای فعالیت های ادبی (داستان خوانی ،داستان نویسی ،داستان گویی)  می توانند با انتخاب خود و با کمک خانواده و معلم خود یک کتاب داستان را بخوانند و خلاصه آن را با استفاده از فایل صوتی یا خلاصه نویسی ارائه یا گزارشی از خاطرات عید و یا داستان های نقل شده از پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها را با دست خط خود بنویسد و یا داستانی را با تخیل و یا از روی کتاب در قالب فیل صوتی و … ارائه نمایند.

معاون آموزش ابتدایی افزود:دانش اموزان در صورت انتخاب محور هنری باید یکی از موضوعات پیشنهادی را انتخاب کنند و در صورت انتخاب محور ادبی، موضوع داستان آزاد، و بر اساس علاقه دانش آموز است و آثار دانش آموزان به صورت نمایشگاه مجازی درشبکه شاد ارائه می شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده