ساعت: ۱۲:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ شناسه خبر: 63044

مدیرعامل سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سیرجان گفت: در راستای جلوگیری از افزایش سگ های بلاصاحب و زاد و ولد این حیوانات، روند جمع آوری و عقیم سازی آنها در دستور کار این سازمان قرار دارد و طبق برنامه ریزی و اهداف تعیین شده، برانیم تاحد بسیاری زیادی معضل سگ های بلاصاحب را برطرف کنیم.

به گزارش“سیرجان خبر” سگ‌های بلا صاحب در سطح شهر و روستاهای اطراف سیرجان آسایش مردم را سلب کرده اند و از مهم‌ترین عوامل آلوده‌کننده پارک‌ها و تفرجگاه‌ها هستند.

آزاردهنده است که هنگام تردد در کوچه و خیابان یکباره با سگ های بلا صاحب برخورد کنید و احیاناً با واکنشی مانند صدای پارس سگ‌ها و یا دنبال شما آمدن هم روبرو شوید یا جرأت نکنید فرزند خود را برای بازی به کوچه و خیابان بفرستید چرا که احتمال حمله سگ‌های ولگرد به او وجود دارد.

گفتنی است طی سال‌های اخیر آمار سگ‌های بلا صاحب در شهرستان سیرجان به شکل نگران‌ کننده‌ای افزایش یافته است افزایش تعداد سگ‌های ولگرد درشهرستان سیرجان نیز موجب نگرانی شهروندان شده است.

وجود سگ‌هایی که نه تنها باعث رعب و وحشت می‌شوند، بلکه ناقل آلودگی و بیماری‌های زیادی هم هستند، بیماری هایی، چون هاری، کرم انگلی و بیماری‌های مشترک انسان و حیوان که باعث شده وجود آزادانه سگ‌ها بعنوان یک تهدید برای انسان و جامعه رقم بخورد و این معضل را تبدیل به یک فاجعه‌ای دردناک برای شهرسیرجان بدل سازد.

مدیرعامل سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سیرجان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: یکی ازمشکلات و معضلات موجود در سطح شهر در حوزه آسیب های اجتماعی، وجود سگ های بلاصاحب است که بعضا با ایجاد خطراتی همچون بیماری و گازگرفتگی و نیز ایجاد ترس و وحشت برای شهروندان همراه است.

یکی از شهروندان منطقه شهرک سمنگان در گفت‌وگو با خبرنگارما ضمن ابراز گلایه از مسئولان، گفت: اگر در ساعت اولیه صبح‌ها و پایان شب به این منطقه بیایید شاهد جولان دسته‌ای و انفرادی سگ‌های ولگرد خواهید بود.

وی گفت: بیشتر سگ‌های ولگرد را می‌توان در کنار سطل‌های زباله رویت نمود و باعث زشتی شهر و انتقال بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.

یکی دیگر از شهروندان سیرجانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما گفت: از وقتی که خورشید غروب می‌کند تا صبح سگ‌های ولگرد در کوچه‌ها و خیابان‌های شهرستان پرسه می‌زنند و از ترس این سگ‌ها رفت و آمد مردم پیاده با مشکل مواجه شده است و علاوه بر ترسی که ایجاد می‌کنند این سگ‌ها با پاره کردن کیسه‌های زباله، زباله‌ها را در کوچه و خیابان پخش می‌کنند که باعث ایجاد چهره زشت از شهرستان شده و علاوه بر آن بوی بد آن تمام محله را فرا گرفته و ناراحتی مردم را در پی دارد.

وی با گلایه شدید از مسئولان شهرداری سیرجان به سبب خواب آلودگی و بی‌تفاوتی به سلامت شهروندان، انتقاد نمود.

غلام حسین تاج آبادی پور کارشناس بیماری های معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: از اول سال جاری تا به امروز 576 مورد گاز گرفتگی ثبت شده است.

وی بیان کرد: بی توجهی مسئولان مربوطه در این خصوص منجرب گاز گرفتگی افراد و تحمیل هزینه های واکسناسیون به حوزه بهداشت و درمان شده است.

مدیرعامل سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سیرجان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: یکی ازمشکلات و معضلات موجود در سطح شهر در حوزه آسیب های اجتماعی، وجود سگ های بلاصاحب است که بعضا با ایجاد خطراتی همچون بیماری و گازگرفتگی و نیز ایجاد ترس و وحشت برای شهروندان همراه است.

امیر محسن الهیان بیان کرد: در راستای جلوگیری از افزایش سگ های بلاصاحب و زاد و ولد این حیوانات، روند جمع آوری و عقیم سازی آنها در دستور کار این سازمان قرار دارد و طبق برنامه ریزی و اهداف تعیین شده، برانیم تاحد بسیاری زیادی معضل سگ های بلاصاحب را برطرف کنیم.

مدیرعامل سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سیرجان در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده این حیوانات و یا ارایه راهکار و نیز همکاری با مجموعه سازمان در راستای کاهش معضل سگ های بلاصاحب در سطح شهر، مراتب را با شماره۴۲۳۳۰۰۵۵ سازمان مشاغل شهری تماس حاصل نمایند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده