ساعت: ۱۰:۴۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۱/۲۳ شناسه خبر: 15800

مدیر فرهنگی سازمان بسیج مداحان از انتخاب شهید شاخص سال ۹۳ خبر داد و گفت: از هر استان یک شهید معرفی شد و در نهایت احمد شول از استان کرمان را که مداح اهل بیت بود به عنوان شهید شاخص امسال معرفی کردیم.

به گزارش“سیرجان خبر” مدیر فرهنگی سازمان بسیج مداحان درباره شهید شاخص سال 93 این سازمان اظهار کرد: همانند سال‌های گذشته برای انتخاب شهید شاخص مراحل مختلفی طی شد و ابتدا از هر استان‌ها یک شهید معرفی شد و با توجه به امتیازاتی که هر شهید بزرگوار داشت به 12شهید و پس از آن به شش نفر رسیدیم و در نهایت شهید بزرگوار استان کرمان مداح با صفای اهل بیت شهید حاج احمد شول به عنوان شهید شاخص سال 1393 سازمان بسیج مداحان انتخاب شدند.

ذاکری در معرفی این شهید گفت: شهید شول در سال 1337 در شهر سیرجان استان کرمان متولد شد و با علاقه و تشویق پدر و مادرش در 12 سالگی به مداحی اهل بیت روی آورد و در هر فرصتی در مساجد و حسینیه ها و تکایا به ذکر فضایل اهل بیت می پرداختند.

با وجود فاصله 6 کیلومتری خانه شهید شول تا مدرسه، وی هر روز این راه را پیاده می رفت و بر می گشت و از شاگردان ممتاز مدرسه بود اما به دلیل فقر خانواده و برای کمک به معاش خانواده و برادران و خواهرانش ترک تحصیل کرد و در 13 سالگی هم پدر خود را از دست داد و مسئولیت خانواده را به عهده گرفت.

وی افزود: در  سال 56 یعنی یک سال قبل از پیروزی انقلاب به خدمت سربازی رفت و یکی از مهم ترین کارهایی که در آنجا انجام می داد پخش اعلامیه های حضرت امام بود. در کمک به خانواده های بی بضاعت و ساخت مسجد و سازماندهی نیروهای انقلابی و دوستداران امام فعال بود.

ذاکری با اشاره به عضویت شهید شول در سپاه پاسداران از همان اوایل تشکیل این نهاد انقلابی تصریح کرد: ویبرای مقابله با گروهک های تروریستی کومله و دموکرات به غرب کشور رفت. پس از آغاز جنگ تحمیلی در عملیات های مهمی از جمله فتح المبین، بیت المقدس، خیبر، بدر، میمک، کربلای یک و… شرکت کرد. در مدت حضور خود ازسال 59 تا 65 در جبهه ها دو بار از ناحیه کتف و شکم مجروح می‌شوند و دوباره به جبهه بر می‌گردند و در نهایت در 14 تیرماه سال 65 در عملیات کربلای یک در منطقه حمران بر اثر اصابت ترکش به سینه به شهادت می‌رسند.

او درجبهه ابتدامسئولیت را با فرماندهی گروهان شروع نمودوتا فرماندهی گردان پیشرفت وهنگام شهادت فرمانده گردان 416 لشکر 41 ثارالله بود و نوای دلنشین او و شوق و علاقه‌ای که به امام حسین داشت زبانزد بود.

مدیر فرهنگی سازمان بسیج مداحان با اشاره به تعبیر فرمانده سپاه قدس درباره این شهید گفت: سردار قاسم سلیمانی درباره شهید شول می گوید او فاتح قلاویزان و قهرمان مهران و مردجبهه های پیکار و حماسه ساز فتح المبین تا کربلای یک بود.

وی با بیان اینکه روحیه استقامت امروز باید در جامعه پررنگ تر شود افزود:این شهید را به عنوان اسوه استقامت انتخاب کردیم. چون برای انتخاب شهید شاخص سال فقط ملاک حضور در جبهه ها را نداریم و مولفه های دیگری را هم در نظر می گیریم. به خصوص که در فضای سیاسی این روزها سازش ناپذیری با دشمن و تاکید بر روحیه پایداری و استقامت که با وجود مجروحیت باز هم به جبهه می رود و اشعاری که ایشان بیشتر می‌خواند روحیه حماسی و شکست ناپذیر حضرت سیدالشهدا و استقامت امام و اصحاب او را بازگو می‌کرد.

مهدی ذاکری با اشاره به اینکه در وصیت نامه شهید شول به فلسفه خلقت انسان برای عبودیت اشاره شده و اینکه انسان در عالم منشاء اثر و حامل همه صفات حق تعالی است تاکید کرد: روحیه استقامت ایشان در وصیتنامه هم بروز پیدا کرده و در جایی می گوید: امام همانامامسازشناپذیربودونترس،همان امام که وقتی مملکت بجای حساس میرسید لبهای پیامبرگونه اش رابازمیکند وروح مرده مارا به حرکت وا میدارد و می گوید مطمئن باشیدکه پیروزید.

وی اصلی‌ترین مولفه‌هایی که برای انتخاب شهید شاخص سال 93 سازمان بسیج مداحان را مدت حضور در جبهه، فرماندهی در جبهه و شرکت در عملیات‌های مهم، منطقه عملیاتی، میزان تاثیرگذاری شهید در زمان حیات خودش، اعضای خانواده شهید و رویکردی که در روضه خوانی و محتوای معرفتی و روحیه حماسی که شهید در مداحی داشته است عنوان کرد.

وی از مستند 20 دقیقه‌ای زندگی این شهید خبر داد و تصریح کرد: در همه مراسم‌های امسال در همه استان‌ها این شهید معرفی می‌شود و نماهنگ‌های معرفی او پخش می‌شود و  مداحان هم در مجالس و منبرها به معرفی این شهید می‌پردازند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده