ساعت: ۰۹:۴۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ شناسه خبر: 12890

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: یک مجموعه با زیربنای 5 هزار متر مربع با همکاری چند سرمایه‌گذار از کشور قطر به منظور پرورش و نگهداری پرندگان نایاب از جمله طرح‌های در دست اجرا در سیرجان است.

shabaz hasan pour namayandeبه گزارش“سیرجان خبر” شهباز حسن‌پور با اشاره به توسعه تولید مواد پروتئینی در کشور اظهار داشت: دولت توجه ویژه‌ای به تامین غذای سالم در کشور دارد.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌ شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در بحث تولید فرآورده‌های غذایی درصدد گسترش توانمندی‌های این شهرستان‌ها در تولید غذا در راستای تامین نیازهای استان کرمان و حتی تامین درصدی از نیاز کشور هستیم.

حسن‌پور بیان داشت: تقویت زیرساخت‌های کشتارگاهی شهرستان سیرجان و استفاده از سایر ظرفیت‌های این شهرستان در گسترش صنعت دامپروری مانند راه‌اندازی یک مرکز پرورش یک هزار قطعه‌ای شترمرغ از جمله برنامه‌های در دست اقدام است.

وی ادامه داد: یک مجموعه با زیربنای 5 هزار متر مربع با همکاری چند سرمایه‌گذار از کشور قطر به منظور پرورش و  نگهداری پرندگان نایاب از جمله طرح‌های در دست اجرا در شهرستان سیرجان است.

حسن‌پور ابراز داشت: تبدیل شهرستان بردسیر به قطب تولید مرغ و ماهی از طریق افزایش ظرفیت‌های موجود در این شهرستان از جمله برنامه‌های در دست پیگیری است.

وی تعامل بیشتر وزارت جهادکشاورزی و سازمان دامپزشکی با نمایندگان مجلس و کمیسیون‌های مربوطه را در توسعه دامپروری و افزایش کیفیت خدمات دامپزشکی بسیار موثر دانست.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده