ساعت: ۱۱:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ شناسه خبر: 63303
با تلاش کادر درمان بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان صورت گرفت؛

سرپرست بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان گفت: دختر بچه ۱۱ ساله کرمانی با تلاش کادر درمان بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان نجات یافت.

محمد قاسم زاده در گفت و گو با خبرنگار “سیرجان خبر” گفت: در شامگاه ۱۲ فروردین 1401 دختر بچه 11 ساله کرمانی با آسیب شدید جمجمه به دلیل اصابت سر به شیشه خودرو حین یک تصادف سخت، به بیمارستان امام رضا (ع) منتقل شد.

سرپرست بیمارستان امام رضا (ع) اذعان کرد: بیمار به دلیل کاهش هوشیاری در اثر شدت جراحات وارده به جمجمه (ضربه شدید مغزی) و آسیب به سیستم تنفسی، در حالی که بین مرگ و زندگی بود توسط دکتر کیاندخت خورشیدی متخصص طب اورژانس و پرسنل اورژانس بیمارستان سریعاً تحت درمان های اولیه اورژانسی قرار گرفت و بلافاصله توسط دکتر مریم السادات بهشتیان متخصص جراحی مغز و اعصاب و دکتر مژگان السادات بصیری زاده متخصص بیهوشی به اتاق عمل انتقال داده شد.

قاسم زاده اظهار داشت: با توجه به شرایط بیمار و ریسک بالای جراحی، این عمل بیش از 2 ساعت طول کشید و در نهایت، خونریزی بیمار کنترل و به بخش icu منتقل گردید.

وی گفت: این دختر بچه پس از بستری در بخش icu در حالی که روند بهبودی را طی می کرد دچار ایست قلبی و تنفسی شد که با یاری خداوند و با کمک و همکاری همه همکاران تیم پزشکی خصوصاً دکتر حمیدرضا وثوق متخصص بیهوشی در تلاشی 30 دقیقه ای احیا شد و با لطف الهی پس از گذشت چند روز با حال عمومی خوب از بخش icu به بخش منتقل و پس از طی مراحل بعدی درمان به زودی مرخص خواهد شد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده