ساعت: ۱۶:۱۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ شناسه خبر: 51337

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس گفت:بیش از یک میلیون شغل به واسطه کاهش تولید پسته از دست دادیم ما در حال یک جنگ اقتصادی هستیم باید دولت را کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” شهباز حسن پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بحث جاده ای سیرجان و بردسیر تنها با ۱۱ درصد جمعیت استان کرمان ۵۰ درصد حمل نقل جاده ای را در این استان پوشش می دهد

وی با اشاره به اینکه شهرستان سیرجان رتبه اول اشتغال در کشور را دارا است،افزود: این شهرستان در سامانه رصد رتبه ۱۹۸ درصدی را دارا است که بعنوان الگو در کشور است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص عدم حمایت دولت از پسته کرمان تصریح کرد: بیش از یک میلیون شغل به واسطه کاهش تولید پسته از دست دادیم ما در حال یک جنگ اقتصادی هستیم باید دولت را کمک کنیم.

حسن پور در پاسخ به سوالی در خصوص انتقال بخش عمده حمل و نقل گل گهر به افراد غیر بومی ابراز داشت: میران بار در سیرجان بیشتر ظرفیت استان است بیش از ۴۰ کیلومتر ریل در گل گهر کشیده شده است و جلسات متعددی حتی برای انتقال کامیون از سراسر کشور گذاشته شده است.

حسن پور از وجود ده هزار کامیون در سیرجان خبر داد و افزود: پیشرفت سیرجان مرهون حمل و نقل است ما به دنبال احیای جاده ابریشم هستیم در حال حاضر نیز پروژه جاده اختصاصی گل گهر به محور بندرعباس در حال اجرا است.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده