ساعت: ۰۸:۲۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۱۱/۲۶ شناسه خبر: 33382

از سوی دبیرخانه دومین دوره جشنواره پایتخت کتاب ایران اسامی ١۵ شهر راه یافته به مرحله نیمه نهایی این جشنواره اعلام شد که نام شهرستان سیرجان در بین این شهرها قرار دارد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر “سیرجان خبر” از سوی دبیرخانه دومین دوره جشنواره پایتخت کتاب ایران اسامی ١۵ شهر راه یافته به مرحله نیمه نهایی این جشنواره اعلام شد که نام شهرستان سیرجان در بین این شهرها قرار دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیرجان ضمن اعلام این خبر گفت: در فراخوان دومین جشنواره پایتخت کتاب ایران ١٠٠ شهر شرکت کرده بودند که از میان آنها ١۵ شهر به مرحله نیمه نهایی داوری راه یافتند.

حسین اسحاقی بیان کرد: این شهرها را بر اساس شاخص های جشنواره،یعنی تناسب با نیازهای محلی ،آیین های بومی و ارزش های دینی و ملی ،تاثیرات پایدار در ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی،برخورداری از مشارکت مردمی و پشتیبانی شرکت های بزرگ تجاری برای تامین هزینه ها ،داشتن قابلیت الگو برداری و برخورداری از تازگی و کیفیت در محتوا و شیوه اجرا و ضمانت اجرا انتخاب کرده است .

وی افزود: از میان این ١۵ شهر، در نهایت پنج شهر به مرحله نهایی راه خواهند یافت که در انتها یک شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی خواهد شد و چهار شهر دیگر بر اساس تفاهم نامه ای که با بنیاد ملت منعقد شده است از حمایت های این بنیاد و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برخوردار خواهند شد.

رئیس اداره فرهنگ ارشاد اسلامی سیرجان اعلام کرد:سیرجان،اصفهان ،بوشهر،تبریز،دزفول،رامهرمز،رشت،سبزهوار،شهر کرد،شیراز،کاشان،شهر ری،خورموج ؛یزد و نیشابور به مرحله نیمه نهایی داوری ها راه یافتند.

گفتنی است مراسم اختتایمه جشنواره پایتخت کتاب ایران ١٧ اسفند با حضور معاون رییس جمهوری ،وزیر کشور،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده