ساعت: ۰۸:۲۲ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ شناسه خبر: 61730

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای سیرجان گفت: با وجود اینکه هنوز مجددا به وضعیت بحرانی در سیرجان نرسیده‌ایم اما روند به شدت افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا در سیرجان نشان‌دهنده ورود موج جدید شیوع کرونا در شهرستان است.

به گزارش”سیرجان خبر” دکتر محمد موقری پور گفت: در چند روز گذشته شیب تعداد مبتلایان به کرونا در سیرجان با روند تندی در حال افزایش است که نگرانی درگیری سیرجان با موج جدید کرونا را دوچندان کرده و احتمال وقوع موج چهارم شیوع کرونا در وضعیتی بحرانی‌تر از موج‌های قبلی در سیرجان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه روزها و هفته های سختی پیش روی کادر بهداشت و درمان و نیز مبتلایان می‌باشد، ادامه داد: در این موج تعداد مبتلایان و به تبع آن تعداد فوتی‌ها بسیار بیشتر از موج‌های قبلی خواهد بود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته ظرفیت بیمارستان‌های سیرجان در پذیرش بیماران بستری در حال آماده‌سازی و افزایش است چرا که با این روند تا دو سه هفته آینده، احتمال پر شدن ظرفیت فعلی وجود دارد و در صورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و محدودیت‌های اعمال شده کرونایی ممکن است بتوانیم روند افزایشی بیماران را کنترل کنیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده