ساعت: ۱۰:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۳/۲۲ شناسه خبر: 17277

مشاور معاون وزیر نیرو و مجری طرح برق رسانی به روستاها گفت : پارسال با برق رسانی به 90 روستا، استان کرمان رتبه اول برق رسانی به روستاها را کسب کرد و شهرستان سیرجان در بخش انرژی خورشیدی پیشتاز در استان است.

به گزارش“سیرجان خبر” ولی الله مصلحتی در حاشیه افتتاح دو طرح برق رسانی روستاهای سیرجان افزود : شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان پیشتاز برق رسانی به روستاها است و با این روند تا سال آینده جشن برق رسانی به همه روستاهای این استان را برگزار می کنیم.

وی به شرایط مناسب استان کرمان در زمینه کسب انرژی خورشیدی اشاره و تصریح کرد : وزارت نیرو این طرح را دراین استان گسترش می دهد تا همچنان کرمان از استانهای پیشرو در استفاده از انرژی خورشیدی در روستاهای دور دست باشد.

در ادامه با حضور مصلحتی ، روستای باغ سنگی سیرجان با جمعیت 8 خانوار و با توجه به طرح میراث فرهنگی و تاریخی بودن باغ سنگی و هزینه یک میلیارد و 300 میلیون ریال برق دار شد.

مهدوی نیا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان گفت : این اولین روستایی است که امسال در استان به شبکه برق متصل شد.

همچنین روستای باغ حسن سیرجان با جمعیت 25 خانوار از طریق سیستم خورشیدی و با نصب 15 سیستم فتو ولتاژیک و اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون ریال برق دار شد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان افزود : تا کنون 13 روستای استان کرمان از طریق انرژی خورشیدی برق دار شده اند.

مکی آبادی فرماندار ویژه سیرجان هم برق رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار در شهرستان سیرجان را اولویت کاری امسال دانست.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده