ساعت: ۱۰:۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۲/۸ شناسه خبر: 14693

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بازنشستگی پیش از موعد با سنوات ارفاقی در مجلس شورای اسلامی تصویب نشد، گفت: براساس نیاز به نیروی انسانی در یک منطقه جغرافیایی در خصوص بازنشستگی پیش از موعد از سال آینده تصیم گیری می‌شود.

به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش تجلیل از 35 پیشکسوت عرصه امور تربیتی و پرورشی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که اخیراً مقام معظم رهبری سیاست اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کرده است، چه بخش‌هایی از‌ آن به حوزه کاری وزارت آموزش و پرورش مربوط می‌شود، اظهار داشت: بنده این سیاست‌ها را به‌طور دقیق مطالعه کردم و در آموزش و پرورش گروهی را مأمور کردم که ترجمان این سیاست‌های رهبری را در آموزش و پرورش ببینند.

وی افزود: خوشحالم که فعالیت‌هایی که در این چند ماه در آموزش و پرورش انجام دادم در راستای این سیاست‌هایی است که مقام معظم رهبری اعلام کرده‌اند. اما هم اکنون شورای عالی آموزش و پرورش مأموریت یافته تا این سیاست‌ها را به‌طور دقیق بررسی کند، همچنین کمیته‌ای را مأمور کرده‌ایم که آن هم سیاست‌ها را بررسی و به‌زبان آموزش و پرورش ترجمه کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یک سیاست است که بر مجموعه فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش سایه می‌اندازد، گفت: به‌طور حتم بخش مدیریتی حوزه تعلیم و تربیت بیشترین تأثیر را از این سیاست‌ها می‌گیرد.

فانی در خصوص بودجه آموزش و پرورش گفت: امسال برای اولین بار برنامه‌های سال 93 را بر مبنای 4 سیاست تنظیم کرده‌ایم، همچنین احکام بسیار خوبی را در بودجه سال 93 پیش‌بینی کردیم که دولت و مجلس این احکام را کاملاً تصویب و تأیید کرده‌اند.

وی ادامه داد: بودجه پیشنهادی ما در مقایسه با سال گذشته 26 درصد رشد داشته است درحالی که بودجه دولت نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش را نشان می‌دهد و این موضوع حاکی از آن است که دولت نسبت به اهمیت آموزش و پرورش در کشور اشراف دارد.

وی همچنین گفت: در گردهمایی‌ای که حدود دو ماه گذشته در جمع مدیران کل استان‌ها در خدمت رئیس جمهور بودیم، گفتند: گشایشی در بودجه کشور ایجاد خواهد شد و به آموزش و پرورش بیشتر خواهیم رسید.

*شرایط بازنشستگی پیش از موعد در سال 93

وزیر آموزش و پرورش در خصوص بازنشستگی پیش از موعد در سال 93 عنوان کرد: مجلس بازنشستگی پیش از موعد با سنوات ارفاقی را تصویب نکرد و برای سال آینده بازنشستگی پیش از موعد را داریم اما بدون سنوات ارفاقی و براساس نیاز و عدم نیاز به نیروی انسانی در خصوص آن تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی در توضیح بیشتر این موضوع گفت: با توجه به نیروی انسانی در یک منطقه جغرافیایی خاص رشته و دوره تحصیلی در خصوص بازنشستگی پیش از موعد تصمیم‌گیری خواهیم کرد و اگر در یک منطقه جغرافیایی به نیروی انسانی در رشته‌ای خاص نیاز داشته باشیم با بازنشستگی پیش از موعد موافقت نمی‌شود اما اگر بتوانیم نیرو را جایگزین کنیم با بازنشستگی پیش از موعد موافقت خواهیم کرد.

وی در خصوص تحول بنیادین آموزش و پرورش افزود: برای اینکه یک سند تحول در بستر وسیع آموزش و پرورش شکل بگیرد نیاز به نقشه راه دارد و هم اکنون در حال تدوین آن هستیم و بلافاصله پس از اینکه این نقشه راه تدوین شود در خصوص اجرای سند تحول بنیادین اقدام خواهیم کرد.

وی بیان کرد: این نقشه راه شامل پیش‌نیازها، و تمهیدات اجرایی شدن تحول بنیادین، محتوا، روش‌ها و مجموعه فعالیت‌هایی است که برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین در یک جدول زمان‌بندی تنظیم می‌شود و تلاش می‌کنیم با فراهم کردن مقدمات به‌سمت اجرای واقعی سند تحول بنیادین برویم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده