ساعت: ۱۱:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۸/۱۰ شناسه خبر: 30624

“سیرجان خبر” در این میان کارشناسان می گویند هنوز مشخص نیست آیا این تقسیم اچ پی به دو بخش خواهند توانست شرایط این شرکت را بهبود ببخشد یا خیر. دو واحد جدید شرکت اچ پی HP Enterprise  و  HP Inc نام خواهند گرفت و HP Enterprise در زمینه فروش سرور ، نرم افزارهای مختلف، سیستم […]

“سیرجان خبر” در این میان کارشناسان می گویند هنوز مشخص نیست آیا این تقسیم اچ پی به دو بخش خواهند توانست شرایط این شرکت را بهبود ببخشد یا خیر.

دو واحد جدید شرکت اچ پی HP Enterprise  و  HP Inc نام خواهند گرفت و HP Enterprise در زمینه فروش سرور ، نرم افزارهای مختلف، سیستم های ذخیره سازی اطلاعات، سیستم های شبکه ای و سرویس های مرتبط فعالیت می کند. در مقابل HP Inc. تنها چاپگر و رایانه های شخصی خواهد فروخت.

برنامه های اچ پی برای این کار یک سال قبل توسط مدیرعامل این شرکت مگ ویتمن اعلام شد و اسناد رسمی آن در جولای گذشته منتشر گردید.

اچ پی ابتدا در سال 1939 آغاز به کار کرد تا اسیلاتورهای صوتی، ماشین حساب و دیگر محصولات فناوری را تولید کند. اما در یک دهه اخیر و با از راه رسیدن غول های تازه نفس فناوری نتوانسته به اندازه گذشته موفق باشد.

بسیاری معتقدند نزول این شرکت همزمان با خرید شرکت کامپک توسط کارلی فیورینا مدیرعامل وقت اچ پی آغاز شد. وی که هم اکنون یکی از نامزدهای جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکاست با این انتخاب اشتباه به منابع مالی اچ پی و استراتژی کسب وکار آن لطمه زد. در سال های بعد رسوایی جاسوسی از روزنامه نگاران توسط کارآگاهان طرف قرارداد با اچ پی و شکست برنامه خرید یک میلیارد دلاری شرکت پالم در سال 2010 برای حضور در بازار تلفن همراه و محصولات جانبی آن روند نزولی اچ پی را تشدید کرد. صرف 13.9 میلیارد دلار برای خرید EDS  در سال 2008 و 11 میلیارد دلار برای خرید شرکت نرم افزاری Autonomy در سال 2011 به قدرت مالی اچ پی به شدت لطمه زد و آن را به جایگاه تضعیف شده فعلی رساند. اچ پی در چند سال اخیر تلاش کرده با نقش آفرینی در حوزه خدمات کلود وضعیت خود را بهبود ببخشد.

 

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده