ساعت: ۱۲:۱۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۰/۱ شناسه خبر: 13227

ششمین کنگره سرداران، امیران و ششصد شهید شهرستان سیرجان با حضور و سخنرانی سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی، مسئولین شهرستان سیرجان و خانواده های معظم شهدا در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حماسه و دفاع “سیرجان خبر”، در ابتدای این مراسم که صبح امروز در محل حسینیه امام خمینی(ره) برگزار ش،  حجت الاسلام حسینی،امام جمعه محترم شهرستان سیرجان ضمن خیر مقدم به مدعوین و مهمانان شرکت کننده بویژه خانواده معظم شهدا، هدف از برپایی این کنگره ها را شناساندن فرهنگ شهید و شهادت به نسل های امروز جامعه دانست.

در ادامه مراسم رزم حسینی استاندار محترم دقایقی در مورد رشادت و شهامت رزمندگان لشکر 41 ثارالله که فرمانده سابق آن بر عهده حاج قاسم سلیمانی بود به ایراد سخنرانی پرداخت.

در بخش دیگری از برنامه ها دکلمه ای توسط نوه شهید گوئینی با موضوع ملاقات حضرت رقیه(س)  با سر بریده امام حسین (ع) اجرا شد.

در ادامه این مراسم سرلشکر سلیمانی فرمانده اسبق لشکر ثارالله و فرمانده نیروی قدس سپاه ضمن تجلیل از جایگاه خانواده های شهدا به نقش لشکر 41 ثارالله و رزمندگان آن در دوران 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: نقش لشکر 41 ثارالله بویژه رزمندگان سیرجانی آن در جنگ تحمیلی نقشی بی بدیل و تعیین کننده ای بود.

شایان ذکر است در حاشیه محل برگزاری مراسم ششمین کنگره سرداران شهید نمایشگاه آثار شهدا دوران دفاع مقدس توسط  سازمان ها، نهادها و مراکز مختلف بر پا شده بود.

همچنبن اجرای این مراسم را گروه هنری فدک که برای اولین بار در سیرجان به اجرای برنامه پرداخت برعهده داشت که مورد توجه حاضران قرار گرفت.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده