ساعت: ۱۶:۴۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ شناسه خبر: 61037

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان با محوریت پشگیری از خشونت با حضور جمعی از مسئولین ذیربط در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

به گزارش “سیرجان خبر” معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در دستگاه قضایی طرح هایی تدوین شده که اقدامات پیشگیرانه در وقوع جرم دارد لذا فرهنگ سازی و پیشگیری از جرائم به مراتب بهتر از مقابله با مجرم و جرائم است .

سید مهدی قویدل با بیا اینکه پیشگیری از خشونت به صورت ویژه در دستور کار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان قرار دارد،افزود : این استان در مقابل آسیب های اجتماعی سپر بلا و در خط مقدم جبهه مبارزه و مقابله با جرایم سازمان یافته است کعه آسیب های این جرایم در وهله اول متوجه مردم منطقه است از این رو باتوجه به پهناور بودن استان و گستردگی معضلات می طلبد نگاه ویژه ای به اجرای برنامه های پیشگیرانه در استان شود.


قویدل گفت : موقعیت شهرستان سیرجان ویژه است باید راههای مقابله با جرم هم عملی شود و می خواهیم این شهرستان الگویی باشد برای سایر شهرستان ها در کاهش جرائم و پیشگیری از جرم در سطح استان .


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تصریح کرد: ما به دنبال جامعه ای خالی از خشونت همراه با امنیت کامل هستیم و دستگاه قضائی بر مبنای برنامه جامع علمی تدوین شده، درصدد ساماندهی وضعیت کنونی است و در صدد هستیم در این مسیراز گسترش حاشیه نشینی و سکونت گاههای غیررسمی جلوگیری شود.


وی گفت: پیشگیری مربوط به یک سازمان نیست وبایستی همه دستگاههای اجرایی دربحث پیشگیری از وقوع جرم مشارکت داشته باشند تا جامعه ای عاری از جرم و همراه با امنیت تشکیل دهیم و راههای جرم را قبل از وقوع جرم ببندیم.

سهراب بهاالدینی فرماندار ویژه شهرستان سیرجان نیز در این جلسه گفت:مردم شهرستان سیرجان به دیاردارالحسین مشهور هستند و باید با تلاش جمعی، از وقوع هر گونه جرم جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از درمان بهتر است،افزود: همه می‌دانیم که در تمامی موارد پیشگیری از درمان بهتر است و اگر در همه حوزه ها پیشگیری را اصل قرار بدهیم دیگر نیازی به درمان باقی نخواهد ماند و در نتیجه شاهد جامعه ای پویا و با نشاط خواهیم بود.

فرماندار ویژه شهرستان سیرجان با تاکید بر نقش آموزش در جهت پیشگیری از جرم،جنایت و خشونت، تصریح کرد:آموزش های صحیح و اصولی در میان خانواده و تعلیم و تربیت فرزندان را می توان از جمله مهمترین عوامل پیشگیری در جامعه نام برد و از اصلی ترین گزینه ها جهت پیشگیری از جرم و جنایت به حساب آورد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده