ساعت: ۱۸:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۷ شناسه خبر: 27576

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شهید نصیری لاری به مدت یکسال بعنوان فرماندار سیرجان مشغول خدمت شد که در شامگاه هفتم تیر با انفجار بمب توسط منافقین کور دل در محل حزب دفتر جمهوری در کنار دیگر شهدا به لقاء الله پیوست.

به گزارش سرویس حماسه و دفاع “سیرجان خبر” روز یکشنبه هفتم تیرماه 1360 یکی از جلسات هفتگی حزب جمهوری در دفتر مرکزی این حزب واقع در سرچشمه تهران با حضور جمعی از اعضای حزب، نمایندگان مجلس و وزرای دولت برگزار شد که شهید نصیری لاری یکی از شرکت کنندگان در این جلسه بود.

ساعت 21 درحالی که دکتر بهشتی در حال سخنرانی بود،دو بمب بسیار قوی در محل سخنرانی منفجر می شود که سقف بتونی دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی بر اثر انفجار بمب به کلی فرو می ریزد و ده‌ها نفر زیر آوار مدفون می شوند.


شهید مهدی نصیری که در آن زمان نمایندگی مردم لارستان را بر عهده داشت از جمله افرادی بود که در زیر آوارهای دفتر حزب جمهوری مدفون شده بود او در آن جلسه به نمایندگی از مردم لارستان شرکت کرده بود،نصیری لاری در زمان حکومت رضا خان در ارزوئیه بافت متولد شد که پس از مدتی پدر وی بعنوان روحانی به سیرجان اعزام شد او در سن دوازده سالگی و پس از فوت پدر به جهت فراگیری علم به شیراز عزیمت کرد.

نصیری لاری در دوران مبارزاتی قبل از انقلاب نقش موثری ایفا کرد و در آن زمان با فعالیت های خود برخی از تبلیغات های رژیم منحوس پهلوی را خنثی ساخت و به همین دلیل به جیرفت تبعید شد او در سال 1355 پس از بازگشت از تبعید با تشکیل جلسات خانگی در مساجد سیرجان به فعالیت های انقلابی مشغول شد.


پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شهید نصیری لاری به مدت یکسال بعنوان فرماندار سیرجان مشغول خدمت شد و نام خود را بعنوان اولین فرماندار این شهر به ثبت رساند او پس از این در انتخابات مجلس شورای اسلامی با رای حداکثری نماینده مردم لارستان شد و از اعضای حزب جمهوری و عضو کمیسیون امور اقتصادی و دارایی مجلس نیز محسوب می شد.

شهید مهدی نصیری لاری در شامگاه هفتم تیر با انفجار بمب توسط منافقین کوردل در محل حزب دفتر جمهوری در کنار دیگر شهدا به لقاء الله پیوست.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده