ساعت: ۱۸:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ شناسه خبر: 60940

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای سیرجان گفت:شیوع بیماری کرونا در شهرستان سیرجان از وضعیت قرمز به نارنجی تبدیل شده است و برای نگه‌داشتن این وضعیت، همت همگانی و تداوم همکاری نهادها، مردم و اصناف لازم است.

به گزارش “سیرجان خبر” سخنگوی ستاد مقابله با کرونای سیرجان گفت: شیوع بیماری کرونا در شهرستان سیرجان همچون بسیاری از شهرستان‌ها، از وضعیت قرمز به نارنجی تبدیل شده است و برای نگه‌داشتن این وضعیت، همت همگانی و تداوم همکاری نهادها، مردم و اصناف لازم است.

محمد موقری پور ضمن سپاس و قدردانی از همشهریان عزیز و اصناف گرامی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: خوشبختانه تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹در شهرستان سیرجان تا حدودی کاهش پیدا کرده و وضعیت شهرستان از قرمز به نارنجی تبدیل شده است و در صورت تصویب و نهایی شدن در ستاد ملی کرونا و اعلام ستاد مدیریت کرونای شهرستان، اصناف گروه ۱ و ۲ می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی از روز شنبه به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با تاکید بر اینکه محدودیت ها تا شنبه کماکان ادامه دارد گفت: تا کنون تصمیمی در رابطه با محدودیت تردد شبانه و تردد بین شهری اتخاذ نشده است.

محمد موقری پور با اشاره به اینکه شمار فوتی های کرونا در سیرجان تا کنون به 144 نفر رسیده است گفت: در24 ساعت گذشته متاسفانه یک بیماردیگر کرونایی که خانمی 70 ساله بوده است جان خود را از دست می دهد.

وی اظهار کرد: این بیماربا علائم اولیه به خاطر ابتلا به کروناویروس در بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفت که متاسفانه جان خود را از دست داد.


موقری اذعان کرد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس در سیرجان تا کنون 5612 نفر از شهروندان سیرجانی به ویروس کرونا مبتلا شدند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونای سیرجان گفت: در حال حاضر در بخش‌های اختصاص یافته به کرونا در دو بیمارستان امام رضا (ع)و دکتر غرضی 273 بیمار بستری هستند که از این تعداد 166 بیمار قطعی کرونا می باشند.

موقری تاکید کرد: در شرایط فعلی استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری های اجتماعی، دوری از تجمع ها، دور همی ها مهم‌ترین عامل برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس می باشد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده