ساعت: ۱۰:۲۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ شناسه خبر: 40834
دادستان سیرجان:

دادستان سیرجان گفت: پیشگیری و مبارزه با امراض دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ضرورت دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان در حاشیه بازدید از کشتارگاه صنعتی دام این شهرستان بر مبارزه با قاچاق دام و جلوگیری از سوء استفاده سود جویان تاکید کرد و گفت: پیشگیری و مبارزه با امراض دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ضرورت دارد.
وی افزود: وضعیت بهداشتی واحد های صنفی عرضه کننده انواع گوشت سفید وقرمزدر سیرجان مطلوب ارزیابی می شود.
نیک ورز خاطرنشان کرد: آموزش صاحبان مشاغل مربوط به دام به ویژه آشنایی با بیماری های مشترک بین انسان و دام ضروری است و این مهم همکاری و اهتمام بیشتر اتحادیه های مربوط را می طلبد.
این مقام قضائی تصریح کرد: توجه به بهداشت دام به ویژه اجزا و فرآورده های مربوط به آن از لحاظ پیشگیری و مبارزه با امراض دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام ، بسیار مهم است.
وی  با تاکید بر نقش نظارتی بسیار مهم شبکه دامپزشکی بر کشتارگاه های دام و طیور، بیان کرد:  جلوگیری از خروج اجزا دامها به صورت غیر بهداشتی، سنتی و آلایش خوراکی اجزای دامها در داخل کشتارگاه و توزیع آنها با بسته بندی  مناسب، اقدامی موثر در عرضه بهداشتی این فراورده ها است.
دادستان سیرجان تاکید کرد: فعالان این  حوزه باید ضمن توجه  و رعایت ضوابط  تعیین شده از سوی سازمان دامپزشکی ، به منظور مبارزه با قاچاق دام و جلوگیری از سوء استفاده سود جویان، همکاری لازم را در این خصوص با مراجع قضائی و انتظامی داشته باشند .
نیک ورز ضمن قدردانی از دامپزشکی سیرجان جهت تجهیز و ساماندهی کشتارگاه های صنعتی سیرجان اظهارکرد: تلاشهای بسیار خوب و موثر این نهاد در خارج کردن و عرضه اجزا و فرآوردهای خام دام از حالت سنتی به صنعتی قابل تحسین است.
وی گفت: دادستانی سیرجان آمادگی همکاری خود را با شبکه  دامپزشکی در جهت افزایش و بهبود کیفیت عرضه تولیدات خام دامی و برخورد با متخلفان و قانون شکنان را اعلام می کند .

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده