ساعت: ۰۸:۳۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۲/۲ شناسه خبر: 14544

رئیس کل دیوان‌ محاسبات گفت: طرح ستا همان سامانه نظارت الکترونیک در دیوان‌ عالی کشور است و امور مالی دستگاه‌ها به‌صورت روزانه به دیوان محاسبات متصل می‌شوند.

به گزارش“سیرجان خبر” امین‌حسین رحیمی در بازدید از مجتمع سنگ‌آهن گل‌گهر اظهار داشت: بودجه کشور و دستگاه‌های اجرایی باید در مسیر طرح‌های هدفمند و تعریف شده برای توسعه کشور هزینه شود.

رئیس کل دیوان‌ محاسبات تصریح کرد: اگر بر اثر اشتباهاتی این بودجه در مسیر دیگری مصرف و خرج شود، دستگاه نظارتی به منظور کمک به مدیران دستگاه‌های اجرایی از تخلفات جلوگیری می‌کند.

وی افزود: دیوان محاسبات به عنوان پاسدار بیت‌المال و درآمد کشور که باید برای توسعه کشور صرف شود، وظیفه‌اش در تمام پروژه‌ها حسن نظارت است که معدن گل‌گهر سیرجان به عنوان بهترین معدن سنگ آهن مورد بازدید قرار گرفت تا از نزدیک شاهد کار آنها باشیم.

رحیمی درمورد طرح ستا «سامانه نظارت الکترونیک در دیوان‌ عالی کشور» ابراز داشت: در این طرح شفافیت بیشتر می‌شود و امور مالی دستگاه‌ها به‌صورت روزانه به دیوان محاسبات متصل می‌شوند.

وی عنوان کرد: مدیرانی که می‌خواهند درست کار کنند از شفافیت نباید نگران باشند، لذا این طرح برای خطرپذیری مدیران در انجام مسئولیت مشکلی ایجاد نمی‌کند و می‌توانند با جرأت بیشتر کار را بر اساس قانون و به درستی انجام دهند.

رئیس کل دیوان‌ محاسبات پیشگیری از وقوع تخلفات را از دیگر وظایف این دستگاه نظارتی عنوان کرد و گفت: ما باید برای کمک به مدیران هر کجا اشتباهی هم صورت گیرد، قبل از پرونده‌سازی جلوگیری کنیم تا از هزینه‌های اضافی برای بیت‌المال جلوگیری شود.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده