ساعت: ۱۹:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۸/۸ شناسه خبر: 11610

وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی ساعتی پیش وارد ژوهانسبورگ شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی بامداد امروز (چهارشنبه) در راس هیئتی برای برگزاری یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک راهی آفریقای جنوبی شد.

zarif vazir omor kharejeبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از فارس،یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی به ریاست وزرای امور خارجه دو کشور فردا (پنجشنبه) 9 آبان ماه در پرتوریا برگزار خواهد شد.

ظریف در این سفر ضمن شرکت در این کمیسیون با «نکوآنا ماشابانه» وزیر خارجه و «ژاکوب زوما» رئیس جمهور آفریقای جنوبی دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

جلسات کارشناسی این اجلاس در قالب سه کارگروه سیاسی – اجتماعی، اقتصادی – فنی و انرژی در تاریخ 7 و 8 آبان ماه در پرتوریا برگزار و نمایندگان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ دو کشور در خصوص زمینه‌های مختلف همکاری مذاکره و مقدمات مصوبات اجلاس آتی کمیسیون مشترک را تهیه کرده‌آند.

مجمع تجاری ایران و آفریقای جنوبی نیز همزمان با اجلاس کمیسیون مشترک با حضور نمایندگان بخش‌های خصوصی دو کشور در پرتوریا برگزار خواهد شد و زمینه‌های توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری فیمابین دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

تاکنون ده اجلاس کمیسیون مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی برگزار و حدود 80 سند همکاری بین دو کشور به امضاء رسیده است.

ظریف بعداز ظهر روز پنجشنبه به وقت آفریقای جنوبی، راهی استانبول خواهد شد و صبح روز جمعه در شصتمین اجلاس گفت‌وگو، خلع سلاح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی در استانبول سخنرانی کرده و سپس برای دیدار با مقامات عالیرتبه ترک به آنکارا عزیمت می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی سه‌شنبه هفته آینده نیز برای شرکت در سی و هفتمین اجلاس کنفرانس عمومی یونسکو به پاریس می‌رود و پنجشنبه و جمعه نیز برای شرکت در مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو حضور خواهد داشت.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده