ساعت: ۰۷:۳۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۸/۲۴ شناسه خبر: 12206

تیم ملی فوتبال ایران در ادامه مسیر صعود به جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا بعدازظهر امروز برابر تایلند قرار می‌گیرد.

tim meli footbalبه گزارش“سیرجان خبر” تیم ملی فوتبال ایران در حالی از ساعت 15:30امروز چهارمین دیدار خود در مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا را مقابل تایلند برگزار می‌کند که برتری در این دیدار شاید صعود ایران را به استرالیا – 2015 قطعی نکند اما گام بلندی در این مسیر خواهد بود.

شاگردان کی‌روش با 7 امتیاز در صدر گروه B قرار دارند. ایران در 2 دیدار ابتدایی با برد 5 بر صفر مقابل لبنان، آغازی قدرتمندانه داشت و در ادامه مقابل کویت در آن کشور با تساوی یک بر یک متوقف شد.

تایلند در دیدار رفت مقابل ایران با آنکه 2 بر یک شکست خورد اما این باخت خفیف برای تیمی که تجربه 2 شکست خانگی 3 بر یک مقابل کویت و خارج از خانه 5 بر 2 مقابل لبنان را دارد نتیجه چندان بدی هم نبود.

هرچند تایلند در این گروه حذف شده و فیل‌های جنگی شانسی برای رسیدن به جام ملت‌ها ندارند اما یک نکته در مورد این تیم اهمیت دارد. آنها در هر 3 دیدار خود به گل رسیدند و این یعنی این تیم در خط حمله زهردار است. همانطور که در تهران سرسخت نشان دادند، بخت هایی را بر روی دروازه ایران ایجاد کردند و یک بار هم دروازه رحمان احمدی روی شوت بازیکنان تایلند فرو ریخت.

در بازی رفت ایران و تایلند دوری بلند مدت ملی‌پوشان از یکدیگر بهانه بازی تا اندازه‌ای ناهماهنگ شاگردان کی‌روش بود اما برای دیدار برگشت شرایط فرق کرده است. هرچند کی‌روش معتقد است به این دیدارها باید نگاهی برای آماده سازی جام جهانی برزیل را هم داشت اما به هر صورت عیار تایلند قابل قیاس با بزرگان حاضر در جام جهانی نیست اما برای ایران راه یافته به برزیل اهمیت زیادی دارد که در مقابل چنین تیم‌هایی حداقل نظم تیمی خود را سامان دهد.

دیگر دیدار این گروه را کویت و لبنان انجام می‌دهند، اگر ایران و کویت 2 تیم پیروز روز جمعه باشند تا اندازه زیادی لبنان هم از معادله صعود خارج شده و شاگردان کی‌روش با خیالی آسوده‌تر راهی بیروت خواهند شد اما نتایج دیگر می‌تواند ثبات تیم ایران در این مرحله را تا اندازه‌ای به چالش بکشد. در حال حاضر کویت 5 و لبنان 4 امتیازی هستند.

تیم ایران برای دیدار با تایلند مصدومی ندارد و با ترکیب کامل برابر حریفی قرار خواهد گرفت که در خانه همواره به ایران سخت امتیاز داده اما شاگردان کی روش نشان دادند اگر در روز خوب خود باشند شکست دادن تیم‌هایی چون تایلند برای آنها کار دشواری نیست.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده