ساعت: ۰۷:۱۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ شناسه خبر: 41945
فرمانده انتظامی سیرجان:

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: زوج جوان سیرجانی بر اثر گاز گرفتگی ناشی از استشمام گاز منواکسید جان خود را از دست دادند.

به گزارش سرویس حوادث “سیرجان خبر” سرهنگ محمدرضا ایران نژاد گفت: روز دوشنبه در پی تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110، مبنی بر حادثه منجر به فوت یک زوج جوان در منزل مسکونی خود واقع در این شهرستان، بلافاصله تیمی از عوامل انتظامی به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی اشاره کرد : مشاهدات اولیه پلیس حاکی از آن بود که یک زوج جوان که روز اول زندگی مشترک در زیر یک سقف را شروع کرده بودند در حین خواب در اثر استنشاق گاز مونو اکسید کربن منتشر شده از پکیج های شوفاژ دیواری دچار مسمومیت شده شده  و جان خود را از دست داده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان تصریح کرد : در تحقیقات تکمیلی پلیس و اخذ نظریه کارشناسی مشخص شد متوفیان، به دلیل سرمای هوا با روشن کردن پکیج شوفاژ دیواری  اقدام به استراحت می کنند که متاسفانه به علت عدم وجود کلاهک برای پکیج به لوله دودکش و با افت و فشار منفی ایجاد شده، جلوی خروج گاز مونو اکسید کربن گرفته می شود و منجر به این حادثه می شود.

وی خاطر نشان کرد : مسدود نکردن تمامی درزها و روزنه‌های جریان هوای در و پنجره‌های منزل و اتاق خواب‌ها در مواقعی که از بخاری و شومینه استفاده می‌شود و عدم بکارگیری و نصب آبگرمکن در حمام و فضاهای بسته منازل می‌تواند به کاهش حوادث ناشی از گازگرفتگی کمک کند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده