ساعت: ۱۰:۲۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۷/۶ شناسه خبر: 29324

پس از آنکه سال گذشته پیشمرگه های کرد توانستند بخش‌های زیادی از منطقه سنجار را به تصرف خود درآورند اکنون این منطقه به خط مقدم نبرد با داعش تبدیل شده است.

“سیرجان خبر” عناصر داعشی بیش از یکسال قبل با حمله به شهر سنجار در شمال غربی موصل هزاران تن از ساکنان این شهر را کشته و شمار زیادی را آواره کردند. پس گذشت چهار ماه از اشغال سنجار اما نیروهای پیشمرگ و پ.ک.ک و یگانهای مدافع خلق وابسته به حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه توانستند طی حملاتی بخش هایی از این منطقه از جمله کوهستان سنجار را از داعش پس بگیرند؛ از آن زمان سنجار به خط مقدم نبرد کردها با داعش تبدیل شده است. نیروهای پیشمرگ که کنترل کوه سنجار را در دست دارند ماه گذشته اعلام کردند با توجه به عقب نشینی‌های اخیر داعش آماده عملیات برای بازپس گیری کامل سنجار هستند.

اینجا یکی از نزدیکترین نقاط به داعش است؛ به گفته آنها در بعضی مناطق اطراف سنجار فاصله بین پیشمرگ ها و جنگجویان داعش به پنجاه متر می‌رسد و گاه عناصر داعش با تماس بی سیم از آنها می‌خواهند به این گروه تروریستی ملحق شوند.

هفته گذشته در تازه ترین خبر از این جبهه عناصر داعش با پرتاب خمپاره چهار پیشمرگ کرد را کشتند که در پی آن عملیات هوایی گسترده نیروهای ائتلاف به آنها پاسخ داد. این عملیات پایگاه های داعش را بمباران کرد که در نتیجه آن، ۱۱ تروریست کشته ۱۵ تن دیگر زخمی و سه پایگاه اصلی آنها ویران شد.

در همین حال “یونس محمود” عکاس شجاع “بارکرافت” هفته قبل برای عکاسی عازم خط مقدم جبهه سنجار شد و سه روز در میان پیشمرگه‌ها بود؛ او در این سه روز توانست نزدیک ترین منطقه جنگی به عناصر داعش و نیروهای پیشمرگه کرد که آماده نبرد هستند را به تصویر بکشد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده