ساعت: ۱۱:۲۵ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۳/۲ شناسه خبر: 62006

مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: بیماران دیابتی مصرف کننده انسولین می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ٨ الی ١۴ به کلینیک دیابت در محل کلینیک تخصصی مرحوم حسینی مراجعه کنند تا در سامانه بیماری های نادر ثبت نام شوند.

به گزارش “سیرجان خبر” دکتر رضوی نسب مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان گفت : در سیرجان حدود ۳ هزار بیمار دیابتی داریم که از این تعداد حدود ۸۰۰ نفر از آنها انسولین قلمی استفاده میکنند.

وی گفت: بیماران دیابتی مصرف کننده انسولین می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ٨ الی ١۴ با در دست داشتن کارت ملی و نسخه پزشک به کلینیک دیابت در محل کلینیک تخصصی مرحوم حسینی واقع در جنب بیمارستان قدیم امام رضا (علیه السلام) سیرجان مراجعه کنند تا در سامانه بیماری های نادر ثبت نام شوند و برای این افراد حواله انسولین صادر شود.

دکتر رضوی نسب بیان کرد: در نتیجه بیمار میتواند هر ماه با در دست داشتن نسخه دارویی و حواله انسولین به داروخانه هلال احمر واقع در خیابان تختی سیرجان مراجعه و نسبت به دریافت سهمیه انسولین خود اقدام کند.

گفتنی است یکی از قابلیت های مهم این سامانه، عدم امکان ثبت سهمیه تکرای برای یک کدملی به طور همزمان در دو دانشگاه علوم پزشکی استان می باشد و باعث مدیریت دسترسی بیماران به انسولین و جلوگیری از مشکلات بعدی می شود .

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده