ساعت: ۱۳:۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۷/۲۰ شناسه خبر: 10670

رئیس جمهور فرانسه در گفتگو با نخست وزیر رژیم صهیونیستی به وی اطمینان داد که پاریس موضع سختگیرانه خود در قبال برنامه هسته ای ایران را ادامه خواهد داد.

orland franceبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در گفتگوی تلفنی روز جمعه خود با بنیامین نتانیاهو تاکید کرد، “پاریس موضع و رویکرد سختگیرانه خود در قبال برنامه جنجالی هسته ای ایران را حفظ خواهد کرد.”

اولاند در ادامه افزود، فرانسه منتظر است ببیند آیا حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران که جانشین محمود احمدی نژاد شده چه اقدامات عملی را انجام خواهد داد.

یک دیپلمات اسرائیلی که خواست نامش فاش نشود نیز گفت، نتانیاهو و اولاند همچنین در خصوص مذاکرات آتی ایران و 5+1 در شهر ژنو رایزنی و گفتگو کرده اند.

آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین به همراه آلمان تاکنون چندین دور مذاکره با ایران در خصوص برنامه هسته ای برگزار کرده اند. این دیپلمات اسرائیلی افزود، اولاند قصد دارد ماه آینده به سرزمین های اشغالی سفر کند.

نتانیاهو در مصاحبه روز پنج شنبه خود با فرانس 24 نیز تاکید کرد، فرانسه باید موضع سختگیرانه خود در قبال ایران را “با خنده یا بدون خنده روحانی” حفظ کند.

اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی است که روسای جمهور ایران و فرانسه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار و گفتگو کردند.

ایران و قدرت های بین المللی طی روزهای 15 و 16 اکتبر (23 و 24 مهرماه) در شهر ژنو مذاکرات هسته ای جدیدی را آغاز خواهند کرد. کشورهای غربی ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای متهم می کنند ادعایی که تاکنون بارها از سوی تهران رد شده است.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده