ساعت: ۱۴:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ شناسه خبر: 59256

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان از فعالیت بیش از 17 هزار نفر صنعتگر صنایع دستی در شهرستان سیرجان، شهر جهانی گلیم خبرداد

به گزارش”سیرجان خبر”مراسم بزرگداشت هفته صنایع دستی در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگی ورزشی گل گهر برگزار شد.

فریدون فعالی در ابتدای این مراسم گفت: باید زنجیره ارزشی تولید محصول صنایع دستی در استان و شهرستان‌ها افزایش یابد و از معین‌های اقتصادی و کسانی که در این زمینه کارمی‌کنند خواسته شود شرایطی را آماده کنند تا قبل و بعد از تولید محصول اقداماتی انجام شود که ارزش افزوده در محل تولید رقم بخورد و این صنعتگر بتواند حاصل تولیدش را خودش دریافت کند.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمان بیان داشت: باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که مجبور نباشیم محصول تولیدی و صنعتی در این شهرستان تولید شود اما برای تکمیل و یا حتی رنگ‌آمیزی و تزئین به استانی دیگر برود پس باید از همین شهرستان جنبه صادرات داشته باشد و دست دلالان کوتاه شود.

وی از فعالیت بیش از 17 هزار نفر صنعتگر صنایع دستی در شهرستان سیرجان، شهر جهانی گلیم خبرداد و گفت: ارتقای سطح بخش‌های آموزش، تولید، ترویج و احیای صنایع دستی منسوخ شده در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان است و حمایت از فعالان این حوزه اولویت کاری این اداره کل خواهد بود.

 فعالی با اشاره به سودآوری بالای صنایع دستی گفت: نیاز است دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های صنعتی و معدنی استان از صنعتگران صنایع دستی حمایت کنند و ما  در سال جهش تولید ضمن توجه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دلیل شیوع کرونا، در راستای کاهش رکود در بازار صنایع دستی گام‌ها و اقدامات جدی داریم.

در ادامه این مراسم از معلولان و فعالان بخش صنایع دستی سیرجان تجلیل شد و در پایان هم تفاهم نامه همکاری بین باشگاه فرهنگی ورزشی گل‌گهر سیرجان و اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان کرمان منعقد و امضاء شد تا در راستای حمایت از صنایع شهر جهانی گلیم و جذب توریست ورزشی تلاش‌ها و اقداماتی صورت پذیرد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده